Recepta na udane małżeństwo: Związek trwały i szczęśliwy

Recepta na udane małżeństwo

Dobry, szczęśliwy związek to drużyna doskonała. Jeśli kobieta motywuje i docenia męża on dla rodziny będzie przenosił góry

Zawodnicy zmieniają pozycje, ale niezależnie na której teraz grają i są wspierani przez partnera to z takim zespołem zdobycie mistrzostwa świata nie stanowi żadnego problemu. Kiedy nie mamy na nic czasu szukamy sprawdzonych rozwiązań, czyli złotego środka na wszystko. Również na związek. W tym przypadku akurat recepta na udane małżeństwo jest prosta i opiera się na wprowadzeniu zaledwie kilku prostych zasad.

Zaufanie i szczera rozmowa a także wzajemna zespołowa współpraca. Jeśli partnerzy nie będą mieli przed sobą tajemnic to nic takiego związku nie będzie w stanie rozbić. Będziecie najlepszymi dla siebie przyjaciółmi – będziecie się lubić. To uczucie cenniejsze niż miłość. Lubiąc się będziecie z automatu siebie szanować, a to już mocny fundament żeby zbudować trwałą i nierozerwalną więź.

W udanym związku nie ma miejsca na wyzysk, bo czegoś takiego w dłuższej perspektywie nie zniesie żaden zdrowy emocjonalnie człowiek. Podobnie jak podporządkowywanie sobie partnera dla własnej wygody. Wiele ludzi ma podświadomą potrzebę górowania nad innymi. U jednych to wynika z kompleksów, u innych z zaburzeń emocjonalnych, ale w każdym przypadku to będzie destrukcyjne.

Recepta na udane małżeństwo to być uczciwym i szczerym, tak samo jak wobec siebie też wobec partnera. Jeśli nie będziemy każdego dnia budzili się z wyrzutami sumienia wówczas będziemy szczęśliwi, spokojni i zadowoleni z własnego życia. Taką będziemy emanować energią i w naturalny sposób zarazimy nią partnera. A szczęśliwy człowiek daje innym szczęście.

Jeszcze nasze matki uczono, by wspierały mężów. Gotowały posiłki, opierały, służyły ciałem i pielęgnowały rany, które mężczyzna odnosił w codziennej walce o byt. On był wojownikiem, ona strażniczką domowego ogniska, dopingującą i wspierającą dzielnego rycerza. To było partnerstwo. Jednak partnerstwo oparte na nierównowadze. Wszyscy mieli przypisane role do odegrania.

Prawa mężczyzn

Mężczyzna miał więcej przywilejów przypisanych mu już za sam fakt bycia mężczyzną. Kobieta natomiast – więcej obowiązków, które zwykle nie były przez mężczyzn zauważane. Sam fakt, że urodziła się kobietą nakładał na nią obowiązek gotowania, sprzątania, odpowiedzialności za wychowanie dzieci przy jednoczesnym wykonywaniu pracy pełnoetatowej. Jednak kiedy kobiety zaczęły współfinansować dom, rozpoczęły się przemiany w relacjach damsko męskich. Stały się niezależne finansowo co pozwalało im już w dowolnym czasie na odejście od mężczyzny z którym nie czuły się szczęśliwe. Kobiety niezależne finansowo wreszcie zaczęły dokonywać samodzielnych wyborów.

Współczesne związki to, przynajmniej w teorii, partnerstwo doskonałe. Każdy może grać role, jakie chce grać, a nie takie w jakich każe mu się wystąpić. Rycerzem może być osoba robiącą karierę i większe pieniądze – może być także ona. On natomiast może strzec domowego ogniska i wspierać ją w jej codziennych zmaganiach o sukces. Rycerzami mogą być też obydwoje, wspierając się jednocześnie i, w miarę czasu, wymieniając w pilnowaniu tego przysłowiowego ogniska.

Przepis na udane małżeństwo

Wiele par decyduje się na życie w konkubinacie obawiając się sformalizowania związku. Zarówno kobiety jak i mężczyźni chcą się sprawdzać, testować, bo boją się rozczarowania. Takie pary rzadko po latach, decydują się na zawarcie małżeństwa. Dlaczego tak jest? Może dlatego, że poznali już swoje niedoskonałości. Trudno się dziwić, skoro nikt nie jest doskonały – i zawsze mamy szansę na kogoś lepszego. Nie deklarując się pozostawiamy dla siebie otwartą furtę. Tylko, że nie o to chodzi, żeby stele zmieniać partnera, ale żeby nauczyć się, żyć ze sobą i budować szczęśliwy związek.

Dziś wszystko w związku jest sprawą partnerskiej umowy. Ważne, by partnerzy wspierali się, motywowali i dopingowali. Ważne żeby się rozumieli, byli dla siebie przyjaciółmi i patrzyli w tym samym kierunku. Wspaniale jeśli mają jeszcze spólną pasję, ale jeśli nie, to przynajmniej żeby docenia partnera i dopingowali. Każdy z nas ma prawo mieć chwilę tylko dla siebie. Każdy z nas czasami potrzebuje pobyć sam, zwłaszcza mężczyzna i nie jest to bynajmniej oznaką, że przestał kochać. Ale kobieta także ma prawo oderwać się od codziennych obowiązków – zwyczajnie odpocząć.

Koncentrujmy się więc na zaletach partnera i pokazujmy, że je widzimy. Doceniając drugą osobę zmotywujemy ją do działania o jakim nie śniliśmy nawet.

Recepta na udane małżeństwo

Dla mężczyzn to trudniejsze. Wychowali się w większości w kulturze patriarchalnej – z matką gotującą i piorącą, wychowującą dzieci i stojącą w kolejkach po zakupy. Od odnoszenia sukcesów był on. Podświadomie – zwłaszcza, jeżeli ich rodzina była szczęśliwa – chcieliby przenosić te wzorce.

Wiele kobiet godzi się na taki układ, widząc w macierzyństwie i roli pani domu spełnienie swoich pragnień. Wówczas to one powinny dopingować i wspierać partnera. Oczywiście on także, w miarę możliwości, powinien je wspierać w domowych obowiązkach.

Większość współczesnych kobiet chce się realizować zawodowo. Odnosić sukcesy i zarabiać pieniądze. Wówczas możliwe są dwa scenariusze. W pierwszym partner zmienia się rolami z partnerką. To on jest strażnikiem ogniska wspierającym swoją dzielną wojowniczkę. W drugim solidarnie dzielą się obowiązkami. Obydwoje walczą i wspierają partnerów w ich walce. Kobieta i tak ma trudniejszą sytuację – musi pogodzić karierę z macierzyństwem. Dlatego wsparcie partnera powinno iść w dwóch kierunkach – wsparcie młodej mamy, tatusiowanie oraz wsparcie i dopingowanie dzielnej wojowniczki.

Dzisiaj każdy scenariusz jest możliwy. Najważniejsze, żebyście byli razem – na dobre, i na złe. Wspólnie cieszyli się z waszych lub partnera sukcesów oraz wspólnie pokonywali pojawiające się rafy. Takiego związku nie zatrzyma żadna przeszkoda. Świat będzie należał do was.

Nie dla wszystkich jednak par jest to proste, dlatego czasami warto skorzystać z porady specjalisty.

Polecane

https://ukorzeni.pl/seks-to-najwazniejszy-element-w-partnerstwie-i-malzenstwie/dobry-i-udany-seks-jak-przywrocic-namietnosc-w-zwiazku/

Nasza grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/549146312603349/


Podobne artykuły

Świadomość

21.09.20
Stwórz sobie życie, czyli między magią i technologią

Roboty, cyborgi, sztuczna inteligencja… Wszystko to nie jest wynalazkiem XX wieku. Te żyjące i myślące twory pojawiały się już w wyobraźni starożytnych Samo słowo „robot” w starożytności oczywiście jeszcze nie…

Świadomość

20.09.20
Zaufanie do innych: Granica między otwartością a naiwnością

To jedna z najważniejszych cech osobowości, które wykształcają się w procesie wychowania i doświadczeń życiowych Zaufanie do innych wraz z naszymi cechami wrodzonymi decyduje o naszych relacjach z otoczeniem i…

Świadomość

19.09.20
Sposób na udany związek, czyli jak budować zdrowe relacje

Udane pożycie małżeńskie (partnerskie), gdzie obojgu jest ze sobą dobrze, może stworzyć jedynie dwoje świadomych i zadowolonych z siebie ludzi Świadomych siebie i swoich potrzeb. Znających swoją wartość i doceniających…

Świadomość

19.09.20
Plan na życie, czyli osobista zgoda na odnoszenie sukcesów

Chcąc osiągnąć zamierzony cel najpierw trzeba w niego uwierzyć. Dla tych co wierzą wszystko jest możliwe Wszystkie blokady są jedynie w naszej głowie, usuwając je wszystko staje przed nami otworem.…