Zadowolenie z życia, jest bliżej niż myślisz wystarczy popatrzeć

Zadowolenie z życia, jest bliżej niż myślisz wystarczy popatrzeć

Sekret dostąpienia zadowolenia z życia leży w osiągnięciu świadomości tego właśnie i mocnym utrwaleniu jej bez żadnego wahania, chociażby cały świat był przeciwny

Twoje zadowolenie z życia, jest bliżej niż myślisz, bo nie ma żadnych ograniczeń dla boskiej siły drzemiącej w każdym z nas. Wszystko jest możliwe. Prosząc o to co słuszne używajmy słów stanowczych i pozytywnych. O nic, prócz doskonałych warunków się nie prosi. Hodujmy – w swej duszy doskonałe ziarna – idee, i tylko takie. Prośmy np. o zesłanie zdrowia, a nie by być uleczonym z choroby. Prośmy o przejawienie harmonii i urzeczywistnienie dostatku , a nie by być zbawionym od nieładu, chaosu, nieszczęść i ograniczeń.

Utrzymujmy zawsze w umyśle tylko myśli o obfitości i niezmierzonych dobrach. Jeżeli jakaś inna myśl przyjdzie nam do głowy, zamieńmy ją na myśl o obfitości dóbr, pozwólmy sobie ją odczuć i kultywujmy ową obfitość. Nieustannie dziękujmy, jeśli pragniemy by coś się spełniało i trwało. Dostrzegając jednocześnie wszystkie dobre rzeczy jakie się w między czasie pojawiają. Zauważajmy, doceniajmy i dziękujmy za nie. To pozwoli nam dostrzegać więcej fajnych rzeczy. A czując wdzięczność za nie – wyzwalamy w sobie uczucie szczęścia i zadowolenia.

Zawsze jednak powracajmy do prośby. Wytyczajmy sobie główne cele i dążmy do tego żeby się zrealizowały. Cieszmy się i dziękujmy za to, że nasze codzienne sprawy oraz praca wypełniają się pomyślnością, za ten proces stwórczy będący naszą zasługą i, że otrzymujemy to, czego pragniemy, a pragnąc pożądamy dla siebie tylko dobra, byśmy mogli nieść dobro wszystkim.

Nie pielęgnujmy w sobie złych emocji jakimi jest między innymi zazdrość, że komuś dla przykładu się lepiej układa. Ale odczuwajmy wdzięczność do świata czy Boga – niezależnie jakiego jesteśmy wyznania. Ateista może odczuwać wdzięczność do losu lub czegokolwiek innego. Życzmy wszystkim szczerze powodzenia i szczęścia. Powodzenia i szczęścia tak dużego jakiego moglibyśmy życzyć dla siebie samych. Wypracowując w sobie takie emocje nie będziemy odczuwać zazdrości. Wszystkim życzymy jak najlepiej, więc czego tu zazdrościć?

Zadowolenie z życia, jest bliżej niż myślisz

Niech ten proces zachodzi w milczeniu i tajemnicy bez zbędnego bałwochwalstwa i poklasku. Nie szukajmy sobie nagle przyjaciół na siłę demonstrując jakim jesteśmy “przyjacielem świata”. Postępujmy w zgodzie ze sobą i w cichości duszy, aby nagrody dostąpić jawnie. Po zrealizowaniu się prośby, spójrzmy wstecz na ten czas przetrwany z wiarą, jako na jeden z naszych największych skarbów.

Każde nasze słuszne pragnienie zostanie ugaszone w czym urzeczywistni się siła słowa wymówionego z wiarą i uczuciem szczęśliwości. Pamiętajmy, że każdy ma swój doskonały plan i oręż niezbędną do jego realizacji. Opatrzność zsyłała i nieprzerwanie zsyła nam po ojcowsku i szczodrze wszelkie dobra, jakich tylko możemy zapragnąć. „Wypróbujcie Mnie, a zobaczycie, czy nie zechcę otworzyć okien niebios i nie wyleję na was takiego dostatku, iż nie wystarczy wam miejsca, by go pomieścić.”

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/sztuka-zycia/piekno-zachwyca-buduje-wznosi-sztuka-i-milosc-aby-byly-soba-musza-byc-wolne/

Polecana grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/549146312603349/

Najnowsze: