Wymazywanie złych wspomnień i odpuszczanie krzywdy

Podróżuj w czasie, aby zmienić przeszłość. Kamila, znajdowała się w punkcie przejściowym w swoim życiu. Właśnie podjęła decyzję o porzuceniu dotychczasowego stylu życia, w klubach i na imprezach

Zamiast tego zobowiązała się do codziennej praktyki duchowej, jedząc tylko surowe warzywa i wprowadzając inne pozytywne zmiany. Mimo jej zaangażowania oparła się zmianie i nie mogła zrozumieć dlaczego. Wiedziała, że ten nowy styl życia jest dokładnie tym, czego pragnęła, ale powstrzymywał ją głęboko zakorzeniony strach. Wymazywanie złych wspomnień. Odpuszczania strachu, bólu i krzywdy.

W jej ukrytej pamięci leżała odpowiedź na jej problemy. Pracując razem, wędrowaliśmy w jej przeszłość, aby wyobrazić sobie wydarzenia, które miały miejsce, gdy wybrała ten nowy sposób życia. Pamiętała, jak jej dawni przyjaciele ją porzucili, ponieważ nie mogli tolerować jej „ekstremalnego” stylu życia opartego na jedzeniu surowych warzyw. Seria tych doświadczeń doprowadziła ją do przekonania, że styl życia z surową żywnością oznacza brak przyjaciół.

Czym jest wymazywanie złych wspomnień?

Nieuchronnie, będąc istotą społeczną, która pragnie ludzkiego połączenia, przestraszyła się przyjęcia takiego stylu życia. Wprowadzając tę ukrytą pamięć do swojej świadomości, była w stanie zmienić znaczenie, które stworzyła dla tych wydarzeń. Aby pomóc Kamili w wybraniu wzmacniającego znaczenia, poprowadziłem ją do wizualizacji zdrowszej przyszłości, w której chciała żyć. Kiedy poczułem, że jej pożądana przyszłość została potwierdzona na poziomie emocjonalnym, werbalnie skierowałem ją w przeszłość. Początkowo szok dla niej był przejściem z miejsca radości do miejsca ciemności. Ale z tego miejsca radości widziała to doświadczenie w innym świetle.

Nagle, w czymś, co można zakwalifikować jako moment żarówki, zdała sobie sprawę, że jej przyjaciele jej nie porzucili, dali jej przestrzeń do realizacji jej celu. „Dali mi skrzydła do latania” uświadomiła sobie ekstatycznie. Zmieniając znaczenie przypisywane tym przeszłym doświadczeniom, nie postrzegała ich już jako negatywnych chwil w swoim życiu. Dla niej przeszłość została zmieniona. Sama „rzeczywistość” zmieniła się, ponieważ postrzeganie kształtuje rzeczywistość, a postrzeganie opiera się na wspomnieniach, które nieustannie nas okłamują.

Jak Twój mózg zmienia doświadczenie w pamięć „Każda specjalna data i rocznica, każda reklama, każda sesja terapeutyczna, każdy dzień w szkole to wysiłek stworzenia lub modyfikacji pamięci.” -Dr. Joseph Ledoux Wspomnienia tworzą szereg nawyków, skojarzeń i wzorów, które czynią cię tym, kim jesteś dzisiaj. Czy ci się to podoba, czy nie, jesteś produktem swojej przeszłości.

Twoja teraźniejszość jest przez nią kształtowana, a twoja przyszłość zależy od niej. Ale przeszłość nie musi cię definiować. To nie jest prawda. Twoje wspomnienia są tak plastyczne jak mózg i możesz nauczyć się, jak wymazywać złe wspomnienia. Przy właściwym zrozumieniu pamięci możesz nią manipulować, aby uwolnić się od przeszłości, przeforsować swoje lęki i doświadczyć błogości.

Michał Śliwka

facebook grupa tematyczna

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/zadowolenie-z-zycia-jest-blizej-niz-myslisz-wystarczy-popatrzec/

Najnowsze: