Piękno zachwyca, buduje, wznosi. Sztuka i miłość aby były sobą muszą być wolne

Piękno – zachwyca, buduje, wznosi. Sztuka i miłość aby były sobą muszą być wolne

Piękno jest wyrazem mocy wrażliwości estetycznej, a moc zawsze jest manifestowana z urokiem czy chodzi o piękno linii, stylu czy wyrazu

Piękno zachwyca, buduje, wznosi. Kojarzymy wdzięk z elegancją, wykwintnością i ekonomią środków. Piękno zachwyca, buduje, wznosi. Zachwycamy się wdziękiem sportowca olimpijskiego jak i podnosi nas na duchu wdzięk gotyckiego sklepienia. Wypełnione wdziękiem wzorce afirmują i wspierają nasze życie, szanują i podtrzymują godność innych.

Piękno zachwyca, buduje, wznosi i wywołuje miłość

Piękno jest wyrazem bezwarunkowej miłości. Zakłada też hojność, tak w sensie materialnym jak i duchowym, taką jak gotowość do podziękowania czy uznania ważnej roli innych w naszym życiu. Wdzięk jest związany ze skromnością i pokorą, nie potrzebuje się afiszować. Wielcy artyści są wdzięczni za swą moc, niezależnie w jakiej formie, ponieważ wiedzą, że jest ona darem dla dobra ludzkości, pociągającym za sobą odpowiedzialność za innych.

Piękno wyrażało się w tak różnych formach i kulturach w ciągu rozmaitych okresów czasu, że jest uzasadnione stwierdzenie, iż każdy widzi je inaczej. Musimy jednak dostrzec, że tylko nośniki piękna się zmieniają, jego istota pozostaje ta sama, w przeciwieństwie do kształtu w jakim je postrzegamy. Ciekawą rzeczą jest, że ludzie o rozwiniętej świadomości potrafią dostrzec piękno we wszystkich formach. Dla nich nie tylko wszelkie życie jest święte, ale też jego wszystkie formy są pięknem. Dostrzegajmy piękno, zachwycajmy się nim i twórzmy piękno w naszym codziennym życiu.

Sztuka i miłość aby były sobą muszą być wolne

Doceniajmy artystów, twórców piękna i szanujmy ich dzieła. Nawet jeśli znacząco odbiegają od naszego poczucia smaku czy estetyki. Pamiętajmy, że jesteśmy różni. Nie musimy rozumieć każdej formy stworzonego przez ludzi piękna, ale szanujmy je. Dzięki pięknym rzeczom będziemy rozwijali w sobie zmysł estetyki. Wyczucie stylu i dobrego smaku. Zaczynając od tak przyziemnych kwestii jak wybór odpowiedniego ubrania, makijażu dostosowanego do okoliczności albo stosownego upominku, jakim chcemy obdarować bliską nam osobę.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/muzyka-i-slowa-ich-wplyw-na-czasteczki-wody/

Polecana grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/549146312603349/

Najnowsze: