Świadome oddychanie – najpiękniejszą rzeczą w oddychaniu jest fakt, że możesz oddychać jedynie tu i teraz

Świadome oddychanie – najpiękniejszą rzeczą w oddychaniu jest fakt, że możesz oddychać jedynie tu i teraz

Oddychanie towarzyszy nam przez całe nasze życie. Pierwszą rzeczą, jaką robisz po urodzeniu, jest wzięcie głębokiego oddechu

W ten sposób wszyscy zaczęliśmy życie. Życie jakie znamy. Jako dzieci oddychamy prawidłowo ale z biegiem lat zapominamy jak się to robi. Poza komfortem ciepłych i wspierających łon naszych matek. Dzieci i zwierzęta są mistrzami w oddychaniu w sposób naturalny. Ludzie dorośli tracą tę zdolność choć, jest to tak ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Świadome oddychanie jest sztuką i warto się go nauczyć.

Im jesteśmy starsi tym bardziej zapominamy jak prawidłowo oddychać. Niestety, wraz z wiekiem nasze otoczenie i społeczeństwo poprzez stres i złe nawyki wpływają coraz bardziej na nasz sposób działania i zachowanie. Czasami jesteśmy pod tak silnym wpływem zewnętrznych czynników stresogennych, że całkowicie zmieniamy nasz naturalny i zdrowy wzorzec oddychania.

Prowadzi to do niewłaściwych nawyków. Przyzwyczajamy się do oddychania przez usta. To oddychanie w górnej części klatki piersiowej i napięcie w okolicy szyi i ramion. Nie jest to naturalne i zdrowe dla nas. Oczywiście wszystko to może prowadzić również do zwiększonego poziomu stresu, utraty energii, bólów głowy i złego snu ale to jedynie tytułem przykładu. Nie u każdego tak będzie.

Świadome oddychanie to sposób na lepsze życie

Świadome oddychanie może przynieść nam wiele korzyści. Ze względu chociażby na te korzyści właśnie – jest to jeden z głównych powodów, dla których nie powinniśmy ignorować tak z pozoru trywialnej i oczywistej czynności. Oddychajmy prawidłowo a będziemy zdrowi. Aby uzyskać pożądane rezultaty, najważniejsze jest, aby trening oddechu w codziennym życiu był prosty. A jednocześnie zabawny i wymagający. Pozwoli to na łatwe dostosowanie korzyści z niego płynących do Twojego stylu życia. To nie może być męczarnia.

Sztuka oddychania z jej bardzo przystępnymi technikami i ramami, to świetny sposób na rozpoczęcie nowej podróży. Podróży z większą świadomością oraz prostymi i praktycznymi narzędziami do wdrożenia jej w codziennych sytuacjach życiowych. Próba opanowania najlepszych tysięcy lat starożytnej wiedzy i tysięcy godzin nauki i sportu nie jest łatwym zadaniem, chociaż z całą pewnością warta jest wykorzystania w życiu.

jesteśmy tu i teraz

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/kapiele-lesne-japonska-filozofia-shinrin-yoku-nic-nie-robienia-na-lonie-natury/

Polecana grupa tematyczna

https://www.facebook.com/groups/549146312603349/

Najnowsze: