Pozytywne myślenie, pomimo ostrzału negatywnymi myślami

Pozytywne myślenie, pomimo ostrzału negatywnymi myślami

Poznanie siebie od dawna było kluczem do osiągnięcia zdrowia psychicznego. Ale co tak naprawdę oznacza ta mądrość?

Znajomość siebie to coś więcej niż tylko wiedza o tym, jak się czujesz w danym momencie. To więcej niż znajomość swoich upodobań, preferencji i tendencji lub sposobów reagowania na wydarzenia w twoim życiu. Pozytywne myślenie, pomimo ostrzału negatywnymi myślami i uczuciami da się kontrolować a to przynosi niewyobrażalne korzyści. Na przykład doświadczanie, które często odbywa się w pewien konkretny sposób. Kiedy w odpowiedzi na zdarzenia, dobre lub złe, pojawiają się określone uczucia, zacznę mówić: „jestem smutny”, „jestem zły” lub „odczuwam ulgę”.

Pozytywne myślenie to klucz do szczęścia

Jednak faktycznie ja, moja prawdziwa tożsamość lub to kim jestem, znacznie wykracza poza te uczucia. Jeśli ktoś w rozmowie opisał moje zachowanie jako „niedopuszczalne”, to nie znaczyło, że jestem nie do zaakceptowania. Nie jestem zmiennymi uczuciami, niespójnym zachowaniem ani szokującym doświadczeniem, ale jestem czymś, co się nie zmienia. Ty też! Jak zachować jasność i pozytywne nastawienie, nawet gdy problemy wywołują negatywne uczucia?

Zacznij odróżniać się od dobrych i złych uczuć wynikających z doświadczeń życiowych. Zobacz spokojną, stałą, niezmienną część swojej prawdziwej natury. Unikaj emocjonalnych wzlotów i upadków kontrolowanych wydarzeniami, które mają miejsce w życiu każdego człowieka. Możesz wyjść poza wszystkie zmiany. Nie jestem moją złością Kiedy nasze wysiłki, aby przyczynić się do zmiany, nie powodzą się, pojawiają się frustracje i wydawać się może, że nikt nas nie rozumie, nie kocha. Mimo, że czujemy się stłumieni, nasze prawdziwe ja nie zostaje naruszone.

Mimo, że byliśmy źli, to to uczucie nie musiało przejąć naszej tożsamości i nie musimy nazywać się gniewnymi ludzi. Innymi słowy, naturalna skłonność umysłu do przylgnięcia do negatywu nie musi określać tego kim jesteśmy! Z każdym wdechem możemy doświadczać myśli i uczuć, dobrych lub złych, i pozwolić im odejść, tak jak wtedy, gdy uwalniamy każdy oddech przy każdym wydechu.

Miej władzę nad emocjami

Techniki medytacji i oddychania, pomagają dostrzec i poczuć różnicę między naszymi zmieniającymi się uczuciami a naszym prawdziwym ja. Pojawiają się negatywne uczucia, ale czuję nad nimi większą władzę. Po kilku minutach właściwego oddechu czy medytacji mogę wrócić do spokojnej istoty, która nie jest kołysana, wyzwalana ani szarpana przez wydarzenia i emocje.

Poruszaj się bez utknięcia W naszym codziennym życiu rodzinnym czy zawodowym często możemy się spotkać z krytyką wygłaszanych prawd czy prezentowanych wartości. Winniśmy wtedy wiedzieć, że nie zawsze musimy się nad tym zastanawiać i obwiniać siebie za błędy. Możemy z energią podążać za i dążyć do innych celów. Możemy wtedy pomyśleć o pozytywnych opiniach, z którymi spotkaliśmy się w innych sytuacjach. Z każdym dniem regularnej medytacji i świadomego oddychania jesteśmy coraz mniej podatni na wydarzenia wokół nas i możemy utrzymywać szczęśliwy, stabilny nastrój, myśli i reakcje.

Oto kilka rad których uświadomienie pozwoli osiągnąć nam ten stan, czyli pozytywne myślenie

1. Nie jesteś swoimi myślami i uczuciami.

2. Nie jesteś doświadczeniem pozytywnym ani negatywnym.

3. Jesteś niezmienny, poza wydarzeniami, doświadczeniami i swoimi reakcjami na nie. Ten opis odzwierciedla twoje prawdziwe ja.

4. Nie obwiniaj się, ale puść i idź dalej.

5. Twój oddech może wpływać na twój umysł. Możesz użyć oddechu, aby zmienić sposób, w jaki się czujesz.

6. Spokój, pokój, szczęście i miłość są w Tobie.

7. Medytacja pomaga ci odłączyć się od wydarzeń i skontaktować się ze swoim prawdziwym ja.

Kontrola życiowych doświadczeń

Te prawdy pomogą wam wyjść poza wydarzenia z waszego życia, dobre i złe. Doświadczenia mnie nie ukształtowały ani nie kontrolowały, to raczej ja je kontrolowałem i kształtowałem. Mam władzę nad swoimi reakcjami. Przyciąganie lepszego Reagując pozytywnie, możemy sprawić, aby przyszłe wydarzenia były bardziej pozytywne. Możemy zacząć przyciągać coraz lepsze wydarzenia, ludzi i rzeczy do naszego życia.

To zrozumienie pomaga uzmysłowić sobie naszą siłę wpływania na bieg naszego życia i pozwala nam pozostać spokojnymi i skoncentrowanymi w obliczu zmieniających się wzorców, trendów i czasów. Masz tę moc, aby zmienić swoje życie Zamiast być ofiarą swoich negatywnych uczuć i doświadczeń, skorzystaj ze swobody, aby coś z tym zrobić. Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tych problemów. Oddychanie i medytacja pomagają od czasów nawet przed starożytnych. Weź głęboki oddech i zrelaksuj się!

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/muzyka-i-slowa-ich-wplyw-na-czasteczki-wody/

Polecana grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/549146312603349/

Najnowsze: