Pozytywne afirmacje – wzorce mocy w życiowych postawach

Pozytywne afirmacje – wzorce mocy w życiowych postawach

Zdolność rozróżniania wzorców naszych życiowych postaw o wysokiej i niskiej energii jest kwestią percepcji i rozpoznania, których większość z nas uczy się podczas bolesnych prób i błędów

Porażka, cierpienie, w końcu choroba powstają w skutek oddziaływania słabych wzorców. Czym są dla nas pozytywne afirmacje? Sukces szczęście i zdrowie biorą się z potężnych schematów słusznych, właściwych życiowych postaw. Dlatego warto przeznaczyć kilka minut dziennie na stworzenie i przejrzenie listy kontrastujących wzorców naszych codziennych postaw i zachowań aby wyznaczyć ich poszczególne kryteria. Stworzona przez nas lista będzie narzędziem edukacyjnym, działającym w oparciu o zasadę zamknięcia.

Pozytywne afirmacje i nasze codzienne postawy

Wrażenia dostarczane przez wiele par przeciwstawnych jakości, mogą zapoczątkować proces wzrastania świadomości tak, że stopniowo uzyskuje się świadomość schematów funkcjonujących w związkach, sprawach zawodowych oraz wszystkich pozostałych interakcji, składających się na treść życia. Stwórzmy listę w której po lewej stronie znajdą się określenia, opisujące mocne, pozytywne wzorce, po prawej zaś słabe, negatywne wzorce.

Po stworzeniu takiej listy nie jest się już tym samym człowiekiem. Mając na uwadze owe rozróżnienia zaczniemy spostrzegać rzeczy, których nigdy wcześniej nie zauważaliśmy. Każdy wybór tego kim i jak być, jest wyborem o wielkiej konsekwencji.

Wszystkie nasze wybory odbijają się echem przez całe nasze życie. Każde działanie lub podjęta przez nas decyzja, działająca na korzyść życia, wspiera też nasze własne życie. Każde słowo, uczynek owa intencja zostawiają po sobie trwały zapis na kartach naszego życia za które każdy z nas kiedyś będzie odpowiadał. Wybierajmy i postępujmy mądrze. I pamiętajmy, ze póki żyjemy mamy szansę na zmiany zarówno naszego nastawienia jak i całego naszego życia. Mamy szansę całkowicie zmienić jego tory. Niezależnie w jakiej obecnie znajdujemy się sytuacji materialnej możemy wszystko odwrócić. Wszystko może się radykalnie odmienić. Ważne jest jednak nasze nastawienie, bo jeśli będziemy żyć w przekonaniu, że na coś albo nie zasługujemy, albo czegoś nie umiemy, albo coś się nie uda i tak – nawet jeśli jeszcze nie spróbowaliśmy – to nie zmienimy niczego w swoim dotychczasowym życiu na pewno.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/sztuka-zycia/piekno-zachwyca-buduje-wznosi-sztuka-i-milosc-aby-byly-soba-musza-byc-wolne/

Polecana grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/549146312603349/

Najnowsze: