Jak się zmienia sylwetka kobiety trenującej boks?

wpływ boksu na ciało kobiety

Przez dziesiątki lat boks był uważany za tzw. męski sport. Dopiero w ostatnich latach panie zdały sobie sprawę, ze to aktywność idealna dla nich

Doskonale wpływająca na ich ciało i psychikę i modeluje kobiecą sylwetkę. Boks to oczywiście przede wszystkim wysiłek fizyczny poprawiający ogólną kondycję całego organizmu. Jak się zmienia sylwetka kobiety trenującej boks?

Na trenowaniu boksu zyskuje przede wszystkim kobieca sylwetka. Oczywiście, jak przy wszystkich aktywnościach, jest on doskonałą okazją do zrzucenia kilku kilogramów. Ponieważ jest aktywnością wzmożoną spadek wagi jest bardzo widoczny.

Boks a sylwetka kobiety

Na boksie zyskuje też tkanka mięśniowa. Całego ciała – od mięśni nóg, przez te pasa biodrowego, aż do mięśni górnej części ciała, z mięśniami brzucha i pasa ramion oraz górnej części rąk na czele.

Ponieważ podczas treningów bardzo ważną rolę odgrywają, cały czas lekko ugięte, nogi. Pierwsze pożądane efekty widać na nich. Na nich i pośladkach. Mięśnie łydek, ud, pośladków i bioder stają się sprężyste, a skóra ud i pośladków napięta. Boks jest więc niebezpiecznym przeciwnikiem cellulitu. Spowalnia jego rozwój.

Kolejne bardzo ważne partie mięśniowe, które zwyciężają na ringu, to mięśnie brzucha. Ponieważ w czasie treningów przez cały czas lekko kulimy się i rozprostowujemy, nieustannie pracują. Są też nieprzerwanie napięte – to naturalna reakcja organizmu na ryzyko ciosu.

Oczywiście boks to ręce. Ich nieustanna praca w trakcie sprawia, że mięśnie barków oraz ramion ulegają rozbudowie i wzmocnieniu, a skóra na nich napięta. Znikają tak znienawidzone przez panie pelikany czy motylki.

Jak się zmienia sylwetka kobiety trenującej regularnie boks?

Boks to nie tylko sprężyste, gibkie ciało to cała sylwetka kobiety. Ponieważ pracuje cały aparat mięśniowy oraz kostny i bardzo ważna jest synchronizacja ruchów, poprawia naszą koordynację ruchową oraz postawę.

Oglądając walki na ringu trudno to zauważyć, ale boks to nie tylko rozwój fizyczny, ale i intelektualny.
Oczywiście ważna jest tu waga i siła, jednak nie są to czynniki decydujące. Boks to doskonała nauka myślenia taktycznego – umiejętności szybkiego podejmowania decyzji w sytuacjach stresujących, wykonywania uników i wycofywania się po to, by przeprowadzić skuteczniejszy atak. Dla kobiet na stanowiskach decyzyjnych jest więc doskonałym treningiem przed codziennymi zmaganiami w biurze. Choć oczywiście do rękoczynów nie namawiamy.

Boks sprawia, że zmienia się sylwetka kobiety, dzięki czemu kobieta staje się jeszcze piękniejsza. Powoduje też, że staje się silna – i to zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Jest więc doskonałą szkołą samoobrony. Po kilku miesiącach treningów każda próba wyrwania jej torebki czy kluczyków skończy się dla napastnika kontuzją. I dobrze.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/jakie-sa-efekty-godziny-marszu-dziennie/

Polecana grupa tematyczna

https://www.facebook.com/groups/755609134877608/


Podobne artykuły

Taekwondo: Na czym polega  i dlaczego warto trenować

Taekwodo jest więc sztuką uderzania pięścią i nogą. Ale to także sztuka myślenia Tu już sama nazwa mówi wszystko. Tae to, w języku koreańskim, stopa, uderzenie stopą lub nogą. Won…

Sambo – na czym polega i dlaczego warto trenować

Zbudowano je na bazie zapasów, boksu, jujitsu, judo oraz wybranych chwytów, ciosów i pozycji z regionalnych sportów obronnych krajów tworzących Związek Radziecki Sambo zostało wymyślone na mocy decyzji administracyjnej. Przywódcy…

Ruch to zdrowie! Skąd więc biorą się kontuzje i jak ich uniknąć?

Każdy z nas spotkał się z maksymą „Ruch to zdrowie.”, ale czy rzeczywiście tak jest? Czemu więc amatorom oraz zawodowym sportowcom zdarzają się kontuzje? Aktywność fizyczna jest niezaprzeczalnie ważna i…

Trening ze skakanką – czyli „wyskacz” idealną formę w domu!

Skakanie na skakance kojarzy nam się przede wszystkim z dzieciństwem albo formą rozgrzewki przed głównym treningiem. W dzisiejszych czasach co raz mniej dzieci bawi się na podwórku grając w gumę…