Jak pozwolić odpocząć ciału i umysłowi? Pokonaj technologię

Jak pozwolić odpocząć ciału i umysłowi? Pokonaj technologię

Porady dotyczące snu: jak pokonać czas spędzany przy ekranie oraz pozwolić odpocząć ciału i umysłowi

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że tracisz sen i marnujesz zdrowie podczas surfowania w sieci? Jak pozwolić odpocząć ciału i umysłowi? Próba snu w pobliżu urządzeń podłączonych do Internetu jest jak próba schudnięcia podczas pracy w piekarni pełnej pysznych widoków i zapachów. Mimo, że sen jest tak orzeźwiający i niezbędny do pozytywnego codziennego funkcjonowania, urok technologii często może wydawać się równie silny.

Technologiczne uzależnienie

Po umieszczeniu telefonu na stoliku nocnym często zajmuje nam trochę czasu, aby się z niego wyciszyć i zasnąć. Wyłącz technologię wcześniej Ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem eliminuje wiele problemów ze snem. Ekrany emitujące niebieskie światło należy wyłączyć i odłożyć na kilka godzin przed zaśnięciem. Rodzice mogą pomóc swoim dzieciom, egzekwując te ograniczenia, szczególnie w godzinach wieczornych.

Postępuj ze sobą jak powinien Twój rodzic i zdaj sobie sprawę, że chociaż twój dotychczasowy rytuał snu działa cudownie, może działać jeszcze wydajniej, jeśli zostawisz telefon po drugiej stronie pokoju lub za zamkniętymi drzwiami. Światło z ekranów czyni różnicę, ale harmonia w naszych relacjach może również decydować o tym, jak dobrze i ile śpimy. Dla wielu jest jasne, że technologia odgrywa również dużą rolę w naszej dostępności w tworzonych relacjach.

Napięcia w interakcjach z innymi mogą wynikać ze zbyt długiego czasu w telefonie i mogą powodować niespokojny i wyczerpujący sen. Jeśli unikniesz pilnych zmartwień swoich bliskich wieczorem i zamiast tego obciążysz się cyfrową stymulacją, następny dzień może cię jeszcze bardziej zmęczyć niż poprzedniej nocy.

Ryzyko zbyt małej ilości snu. Zamiast przejmować się niebezpieczeństwami na świecie poza twoją kontrolą, możesz zadać sobie pytanie, jakie ryzyko podejmujesz we własnym domu? Obsesyjność bycia online stwarza ryzyko dla długoterminowego widzenia, układu nerwowego i trudności emocjonalnych, z których możesz nie wyzdrowieć, chyba że zmienisz swoje nawyki czasu spędzanego przy ekranie.

Przyczyny bezsenności

Brak snu może wynikać nie tylko z niepokoju, ale także pogłębia skłonność do zmartwień, zwiększając lęk. Złagodzenie więc własnego lęku może pomóc nam lepiej spać. Jak się zrelaksować przed snem

1. Upewnij się, że sypialnia jest ciemna, z narysowanymi odcieniami.

2. Utrzymuj dom tak cicho, jak to możliwe, aby być przygotowanym na dobry sen.

3. Czytanie z wydrukowanej strony zamiast podświetlanego ekranu spowoduje szybsze zasypianie.

4. Niższa temperatura, świeże powietrze i więcej koców pozwoli zaoszczędzić energię i sprawi, że przytulisz się. Otwórz okna w lecie i zmniejsz ciepło w zimie.

5. Ćwicz asany jogi, śpiewanie i relaksujące techniki oddychania, aby przygotować się do snu.

6. Korzystaj z medytacji jogi nidra w ciągu tygodnia.

7. Pij ciepłe, przyprawione mleko lub herbatę rumiankową, aby zrelaksować się przed snem.

8. Słuchaj bieżącej wody, zanurzając się w gorącej kąpieli przez kilka minut.

Rozluźnienie ciała i umysłu w ten sposób pomoże ci nadać ton zdrowemu wypoczynkowi w nocy. Ale ta lista nie jest wyczerpująca. Możesz znaleźć wiele innych sposobów na przejście od bezsenności do zdrowszego życia, a każdy musi znaleźć swoją kombinację sposobów, które pasują do jej wyjątkowego temperamentu i stylu życia.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/jak-byc-wolnym-od-frustracji-wplyw-swiata-zewnetrznego/

Polecana grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/549146312603349/

Najnowsze: