Jak być wolnym od frustracji? Wpływ świata zewnętrznego

Jak być wolnym od frustracji? Wpływ świata zewnętrznego

Jeśli czujesz się sfrustrowany, oznacza to, że utrzymujesz klimat, który należy do rzeczywistości, której nie chcesz

Tworzysz atmosferę frustracji? Jak być wolnym od frustracji? Po prostu obserwuj swoją rzeczywistość, a następnie oprzyj się lub odrzuć jakiś jej aspekt. Najpierw spójrz na swoją sytuację finansową i oprzyj się jej. Spójrz na swoją pracę i przeciwstaw się jej. Spójrz na swój związek (lub jego brak) i przeciwstaw się temu.

Jak być wolnym od frustracji?

Kiedy już poczujesz frustrację, zablokowałeś swój opór. Tak więc rzeczywistość reaguje odpowiednio. Utrzymujesz stan który jest zgodny z tym czego nie chcesz, więc jest o wiele więcej tego czego nie chcesz. Możesz uważać, że rozwiązaniem jest, aby rzeczywistość najpierw się dostosowała albo żebyś dokonał zmian w swoim zewnętrznym świecie a wtedy będziesz w stanie porzucić frustrację. Ale czy to rzeczywiście działa?

Im bardziej próbujesz pracować nad światem zewnętrznym, a jednocześnie opierasz się jego częściom, tym dłużej utrwalasz frustrację. Nawet jeśli zdołasz pozornie naprawić jakąś część swojej zewnętrznej rzeczywistości, inna część wkrótce się załamie. Albo pójdziesz naprzód, a potem cofniesz się … znowu i znowu. Powodem, dla którego to podejście nie działa, jest to, że nie ma zewnętrznego świata, a przynajmniej nie ma takiego, do którego można uzyskać bezpośredni dostęp.

Gdzie jest cała twoja wiedza o świecie zewnętrznym?

Istnieje w twoim umyśle … lub w twojej świadomości. To tam trzymasz wszystkie swoje wspomnienia, wiedzę i doświadczenie. To tam są twoje uczucia. Właśnie tam odczuwasz swoją atmosferę. Niech obserwacja wygra, niech rzeczywistość będzie tym, czym jest, niech twoje obserwacje będą takie, jakie są, i niech nie walczą ze sobą. Jeśli twoje przewidywania się nie zgadzają. Zamiast tego pozwól, aby twoje predykcyjne umiejętności nauczyły się i rosły w odpowiedzi na twoje najnowsze obserwacje. Nie trzymaj się niedokładnych prognoz.

Kiedy zdasz sobie sprawę, że konflikt między przewidywaniem a obserwacją jest bezcelowy, a tak naprawdę jest, możesz go świadomie zakończyć. Aby to zrobić, jedna strona musi się poddać, a przegrywająca musi być przepowiednią. W przeciwnym razie po prostu przestaniesz dostosowywać się do prawdy i przyciągniesz jeszcze większe frustracje, gdy poszerzysz lukę między przewidywaniem a obserwacją. Lepiej jest poprawiać błędy prognostyczne, gdy walka 7 / 8 nie jest tak intensywna. Po poddaniu się obie strony odłożą broń i walka się zakończy. Zamiast czuć się sfrustrowanym, teraz możesz zacząć wibrować akceptacją… i w końcu, spokojem i przepływem oraz szczęściem.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/pozytywne-afirmacje-wzorce-mocy-w-zyciowych-postawach/

Polecana grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/549146312603349/

Najnowsze: