Jak bezpiecznie schudnąć 12 kg w 3 miesiące bez efektu jojo?

Jak bezpiecznie schudnąć 12 kg w 3 miesiące bez efektu jojo?

Chcesz zrzucić zbędne kg? Ale bez efektu jojo i obwisłej skóry? Zacznij od zmiany stylu życia, a dieta może nie być już potrzebna

Regularny ruch fizyczny-minimum 1,5 h dziennie wysiłku i picie wody, pomoże nam zredukować wagę. Oczywiście zależy to od wielu innych czynników, bo niektórzy mogą przy tej dyscyplinie schudnąć nawet więcej. Ale pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Tak, więc, jak bezpiecznie schudnąć 12 kg, zdrowo i bez efektu jojo. Jeśli w trzy miesiące nie ubędzie minimum tyle, wtedy dopiero pomyśl nad dietą redukcyjną – absolutnie nie rezygnując z ruchu.

Musisz schudnąć 15 kg, bo grozi ci cukrzyca? To żaden problem. Daj sobie 6-8 tygodni. Chcesz zrzucić 3-4 kg, żeby na imprezę iść w tej super obcisłej sukience? Potrzebujesz 2 tygodnie. Najwyżej miesiąc. I to bez żadnych poświęceń, morderczych ćwiczeń, głodówki, modnych diet pudełkowych czy kilkuset złotych wydanych u dietetyka. Wystarczy rozsądek, odrobina ruchu, uporządkowanie życia i 1,5-2 litry wody dziennie.

Żyjemy w czasach wielkiego odchudzania. To dziś modne. Modne, ale nie zawsze zdrowie. Kobiety, które chcą wyglądać jak supermodelki i celebrytki wydają góry pieniędzy na mega diety, suplementy, dietetyków, jak również trenerów personalnych. Panowie padają ze zmęczenia w pracy i siłowniach – by zarobić na godziny morderczej budowy rzeźby – by wyglądać jak najgorętsi modele.

Takie szaleństwo odchudzania to potężne obciążenie dla naszego ciała i psychiki. Jego koszty są zbyt duże w stosunku do zysku, czyli super linii. Godziny wyrzeczeń często nie przynoszą rezultatu, często są zbyt dużym obciążeniem dla organizmu, który źle znosi głodówki, gwałtowny wysiłek i związki chemiczne zawarte tłumiących łaknienie czy przyspieszających trawienie suplementach. Na dodatek prawie zawsze po takim wielkich odchudzaniu pojawia efekt jo-jo – w kilka tygodniu po ostrym treningu czy głodówce wracamy do starych nawyków i starej wagi.

Wymęczyliśmy organizm, a teraz mamy problem z psychiką – znów nie daliśmy rady, jesteśmy słabi.

Katastrofa, Na własne życzenie. A przecież to całe legendarne odchudzanie, zrzucanie zbędnych kilogramów i budowanie sylwetki może być takie proste.

Jak bezpiecznie schudnąć 12 kg w 3 miesiące?

Wystarczy odrobina ruchu. Codzienny spacer – 1-1/5 h sprawi, że poprawi się nam trawienie i organizm zacznie aktywnie spalać. Za dużo pracy? Jesteście zmęczeni. Podzielcie go na dwie części – przed i po pracy. Ten spacer doskonale też wpłynie na wasz umysł. Dotlenicie się i, dzięki małemu wysiłkowi, dostaniecie zastrzyk endorfin tak bardzo potrzebnych przez spotkaniem z irytującym szefem i nudzącymi koleżankami.

W weekend na spacer przeznaczcie więcej czasu. 2-3 godziny z przerwą na kawę lub obiad.

Bo obiady powinniście jeść. Zresztą nie tylko obiady. Wszystkie posiłki. Wszystkie trzy – śniadanie, obiad i kolację. Śniadanie powinno być najbardziej obfite – to zastrzyk energii na cały dzień. Obiad skromniejszy. Kolacja najmniejsza – najlepiej złożona tylko z warzyw i owoców. Posiłki powinny być dobrze zbilansowane – białka, węglowodany, minerały. Dużo warzyw. Nie bójcie się pieczywa, ale musi być gruboziarniste. Mięso, nawet to czerwone, także nie jest zakazane. Choć dobrze byłoby, od czasu do czasu, zastąpić je tofu. Natomiast musicie zapomnieć o wszelkich potrawach wysoko przetworzonych. To trucizna. Zawsze. Nie tylko podczas odchudzania.

W tej trzy posiłkowej diecie dopuszczalne są za to przegryzki. Jednak najlepiej, żeby były nimi suszone owoce lub warzywa.

Jak się odżywiać zdrowo?

Mniejsze porcje jedzone w równych – ale ustalonych przez was i wasz organizm – odstępach czasowych. Mniejsze posiłki są łatwiej i szybciej trawione. Nic wam się nie odłoży „na boczkach”.

W trakcie takiej terapii dobrze zastosować post przerywany.

Jeżeli chcemy dać czas organizmowi na regulację – spalanie, oczyszczenie się i regulację hormonów przerwa pomiędzy ostatnim a pierwszym posiłkiem powinna wynosić od 12 do 16 godzin. A więc śniadanie i kolację powinno dzielić najwyżej 8-12 godzin. Dlatego najlepiej jeść jak najwcześniej kolację – najpóźniej o 19-19.30 i jak najpóźniej śniadanie. Niektórzy twierdzą wręcz, że warto rozpocząć dzień od szklanki wody i śniadanie zjeść dopiero w pracy.

Przerywany post

Przerywany post nie tylko obniża poziom tłuszczu w organizmie. Buduje też mięśnie, ponieważ regulowane w czasie snu hormony mają więcej czasu na wydzielanie. Pomaga to ciału szybciej regenerować mięśnie, co pomaga w ich rozwoju.

Na dodatek przerywany post zmniejsza ryzyko chorób metabolicznych oraz nowotworów i przedłuża nam życie, a dzieje się tak, ponieważ w okresie braku zastrzyków kalorycznych organizm szuka sposobów na utrzymanie się przy życiu.

W takiej naturalnej kuracji odchudzającej bardzo ważne są napoje. Powinniśmy zupełnie odstawić wszystkie kolorowe, słodzone płyny typu oranżada i cola. Bardzo ograniczyć kawę i herbatę (w przypadku tej ostatniej warto odstawić czarną i przerzucić się na białą albo zieloną). Ograniczyć (a najlepiej odstawić) trzeba też alkohol. Podstawowym płynem powinna być woda. Najlepiej mineralizowana. Ona najlepiej nawadnia i oczyszcza organizm. To prawdziwy cud natury.

Natomiast zrzucenie kilku kilogramów bez żadnej drakońskiej diety cudem nie jest. To powrót do natury, do którego wystarczy odrobina dobrych chęci oraz samozaparcia. Zyska nie tylko nasz organizm, ale i psychika. Podczas oglądania się w lustrze, z dumy zaleje nas ocean endorfin. Jeśli nie wiesz jaki wybrać sport a chcesz się na własnej skórze przekonać, jak bezpiecznie schudnąć 12 kg w 3 miesiące bez efektu jojo polecamy naszą podkategorię aktywność fizyczna, w której opisujemy plusy i minusy różnych sportów.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/styl-zycia-to-codzienna-sztuka-zycia-i-aktywnosc-fizyczna/wplyw-treningu-tai-chi-na-zdrowie-fizyczne-i-psychiczne/

Polecana przez nas grupa tematyczna

https://www.facebook.com/groups/755609134877608/


Podobne artykuły

Ruch to zdrowie! Skąd więc biorą się kontuzje i jak ich uniknąć?

Każdy z nas spotkał się z maksymą „Ruch to zdrowie.”, ale czy rzeczywiście tak jest? Czemu więc amatorom oraz zawodowym sportowcom zdarzają się kontuzje? Aktywność fizyczna jest niezaprzeczalnie ważna i…

Trening ze skakanką – czyli „wyskacz” idealną formę w domu!

Skakanie na skakance kojarzy nam się przede wszystkim z dzieciństwem albo formą rozgrzewki przed głównym treningiem. W dzisiejszych czasach co raz mniej dzieci bawi się na podwórku grając w gumę…

Kitesurfing, czyli sport i świetna zabawa na wodzie

Choć uznawany jest za sport ekstremalny, można go uprawiać w każdym wieku. Można i warto Bo kitesurfing to porcja zdrowego wysiłku na świeżym powietrzu i serotoninowo-endorfinowy zastrzyk o jaki trudno…

Freerun, czyli miejski ekstremalny bieg z przeszkodami

Miejski, kaskaderski bieg z przeszkodami. Freerun jest ekstremalną wersją parkouru – miejskiego biegu z przeszkodami Chodzi w nim nie tylko o pokonanie przeszkody, ale pokonanie jej w jak najbardziej efektowny…