Zmieniając transakcję na relację staniecie się jednością

Zmieniając transakcję na relację staniecie się jednością

Dopiero zmieniając transakcję na relację, wasz seks stanie się głębszy, pełniejszy i pomoże zbudować wartościowy związek.

Seks jest świetny. Zawsze. Odpręża, poprawia pracę serca i układu krwionośnego, daje organizmowi zastrzyk energii i dobrego nastroju. Jednak jego prawdziwą siłę poczujemy dopiero, gdy połączy nas coś więcej niż pożądanie czy chęć dobrej zabawy. Dopiero zmieniając transakcję na relację staniecie się jednością.

Podczas stosunku stajemy się jednością. Partnerzy odsłaniają się przed sobą. Fizycznie bliżej być nie można. Fizycznie.

Przyjemność doznań

Seks to cała gama przyjemnych doznań, często także okazja do przezwyciężenia własnych ograniczeń. Zdarza się, że robimy to, co wcześniej wydawało nam się nie do pomyślenia. Wstydziliśmy się. Jednak to wciąż fizyczny aspekt seksu.

Dopiero z nim trafiłam tam, gdzie zawsze chciałam. – Czegoś takiego dotąd nie przeżyłem – zwierzacie się potem przyjaciołom Bo faktycznie – to on doprowadził cię do wielokrotnego orgazmu, to ona sprawiła, że szczytowałeś tak, że o mało nie straciłeś przytomności i jeszcze przez kilka minut nie mogłeś złapać oddechu.

To był wspaniały seks. Jednak mógłby być jeszcze wspanialszy. Być może zresztą będzie – jeżeli podczas tego zbliżenia pojawiła się między wami więź.

Bo najlepszy, dający dużo więcej niż nawet kilkukrotny orgazm, seks będzie wtedy, gdy partnerów połączy coś więcej niż pożądanie.

baner udane pożycie małżeńskie

Działanie wielopoziomowe

Seks ma działanie i znaczenie wielopoziomowe. Oczywiście jego fizyczna strona jest bardzo ważna. Ważna i zdrowa – dla waszych organizmów oraz psychiki. Jednak jego pełną wartość poczujecie dopiero, gdy będziecie połączeni także emocjonalnie. Gdy poza chęcią bycia jednością fizyczną, będziecie także jednością duchową. Gdy dawanie przyjemności partnerowi, gotowość i pragnienie brania jego pieszczot będzie naturalną konsekwencją gotowości oraz pragnienia bycia jednością także w codziennym życiu.

Seks może zbudować związek. Coraz więcej par postanawia budować wspólne życie po pierwszym, często przypadkowym, zbliżeniu. Było tak wspaniale, że obydwoje chcą więcej – nie tylko fizycznie.

Jednak taki przypadkowy seks zawsze jest ryzykiem. Nawet jeżeli podobacie się sobie, może skończyć się rozczarowaniem – każde z was miało inne oczekiwania.

Seks, gdy jesteście połączeni emocjonalnie, rozczarowaniem nigdy nie jest. Być może będziecie musieli się lepiej poznać i zrozumieć, ale żaden z partnerów nie będzie traktował tego, jak przykrego obowiązku. Obydwoje będą chcieli to dla siebie zrobić, naturalnie, by to, co ich łączy, było jeszcze silniejsze.

Połączcie swoje emocje

Seks osób połączonych emocjami, bliskich sobie duchowo jest dużo głębszy i pełniejszy. Działają wszystkie zmysły, dawanie oraz branie jest naturalne i wzmocnione pragnieniem uszczęśliwienia partnera, a nie tylko chęcią sprawienia, żeby „jej/mu było dobrze”.

Seks w związkach buduje i wzmacnia relacje. Są jeszcze silniejsze, gdy – nawet nie planując ciąży – rezygnujecie z zabezpieczenia. Bo przecież dziecko jest czymś naturalnym w związku. Nie planujecie go, ale wiecie, że może się pojawić, że wasza relacja będzie jeszcze silniejsza.

Brak zabezpieczenia podczas przypadkowego zbliżenia to dowód lekkomyślności i krótkowzroczności. Gdy decydują się na to pary, dowodzi to bliskości ich absolutnej – fizycznej, psychicznej, emocjonalnej. Wtedy seks smakuje jak nic innego na świecie. Wtedy czujecie dopiero pełnię jego niezwykłej mocy. Ale taki seks możliwy jest dopiero wtedy, gdy jesteście siebie absolutnie pewni i gotowi. Gdy wasza bliskość duchowa jest równie silna jak bliskość fizyczna.

baner muzyka na seksowny wieczór

Rafał Pawłowski

baner viagra z węża

Ciekawostki historyczne dla dorosłych

suteczna dieta

Najnowsze: