Seks randka może w nas na bardzo długo pozostawić niesmak

Seks randka może w nas na bardzo długo pozostawić niesmak

Spontaniczny, przypadkowy seks może świetny. Jednak równie prawdopodobne jest, że okaże się rozczarowaniem, a nawet skończy niesmakiem.

Problemy z tym spontanicznym seksem może mieć jedno z was lub obydwoje. I to zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Kobiety na ogół rzadziej decydują się na przypadkową znajomość nastawioną na jednorazową przygodę. Może dlatego, że większość kobiet szybciej angażuje się emocjonalnie. Jednak to nie jest regułą. Nie tylko mężczyźni szukają łóżkowych przygód. Kobiety także. Warto jednak pamiętać, że udany seks, nawet ten przypadkowy, jednego z kochanków nieoczekiwanie może zbliżać i przywiązać. Dlatego, seks randka może w nas na bardzo długo pozostawić niesmak.

Seks randka i rozczarowanie

Choć podobaliście się sobie i mieliście na to ochotę, po zdjęciu ubrań zobaczyliście smutną prawdę – partner nie wyglądał tak, jak tego oczekiwaliście. Nie wyglądał, poza tym okazało się, że ma problemy z higieną. Niestety, zobaczyliście to w momencie, w którym już trudno (lub nie można) się wycofać.

Wasze oczekiwania mogą być zupełnie inne. Nawet jeżeli partner jest idealnie zbudowany i nieskazitelnie czysty, nie odpowiadają ci jego pieszczoty. Zamiast pobudzać budzą wręcz obrzydzenie. Na dodatek domaga się pieszczot, na które nie masz ochoty lub nie jesteś na nie jeszcze gotowa.

Poważnym problemem w czasie spontanicznego zbliżenia może być brak empatii partnera. Nie zwraca uwagi na twój opór wobec jego pewnych zachowań. Choć w sensie prawnym gwałt to nie jest, faktycznie nosi większość jego znamion. Jeżeli do osiągnięcia celu partner stosuje przemoc, jest to gwałt.

Konsekwencje nieudanego spontanicznego seksu mogą być bardzo poważne. Nawet, jeżeli nie był to gwałt.

Istnieje poważne ryzyko pojawienia się – na szczęście najczęściej czasowej – oziębłości, a w przypadkach drastycznego rozczarowania – nerwic na tle seksualnym. Te z kolei będą prowadzić do zaburzeń, zwłaszcza odczuwania przyjemności w czasie kolejnych zbliżeń. Nawet z partnerem pod każdym względem wypełniającym znamiona doskonałości.

Dlatego spontaniczne zbliżenia najlepiej wychodzą ze sprawdzonym, stałym partnerem. Są elektryzujące i bezpieczne. Dostarczają przyjemności więcej, niż zbliżenia planowane i nie poniesiecie kosztów ubocznych.

Rafał Pawłowski

co się dzieje ze zdrowiem kobiety gdy nie uprawia seksu
skuteczna dieta

Najnowsze: