Wazon gliniany ręcznie lepiony. Dekoracja industrialna

Wazon gliniany ręcznie lepiony. Dekoracja industrialna autorstwa Amuskinas.

Wazon gliniany ręcznie lepiony, szkliwiony bezbarwnym transparentem: Wysokość 21 cm, średnica górna 14 cm, średnica podstawy 13 cm, obwód 67 cm.

Wazon gliniany, jak również wszystkie produkty Amuskinas lepione są ręcznie i żaden się nie powtarza. Zachowujemy oryginalny kolor gliny. Wyroby mają niepowtarzalne kształty i dekoracje. Łączymy sztukę pierwotnych technik z nowoczesnością. Wazon gliniany, który widzimy – zachowuje równowagę między żywiołami, zapewnia zdrowie i harmonię. To natura w najczystszej formie.

Gliniane naczynia na ziemiach dzisiejszej Polski pojawiły się gdy zaczęto prowadzić osiadły tryb życia tj. około VI tysięcy lat p.n.e. Glina wówczas była ogólnie dostępna, więc wykorzystywano ją do celów leczniczych i użytkowych. W rozpuszczonej w wodzie glinie zanurzano żywność podczas jedzenia, zapobiegając w ten sposób zatruciom pokarmowym. Zanim, wykształcił się zawód garncarza, naczynia lepiono w zakresie własnych domostw. Nie przywiązywano wagi do ich wyglądu tylko użyteczności. Naczynia lepiono ręcznie z wałeczków gliny i plastrów, ugniatając i formując potrzebne kształty. Wypalone naczynia nie były symetryczne, ścianki miały inną grubość, a na powierzchni pozostawały widoczne odciski palców.

Dopiero w VII wieku pojawiło się pierwsze koło garncarskie, które jest przełomowym wynalazkiem. Zanim pojawiły się piece, naczynia wypalano w otwartych paleniskach dlatego wiele naczyń w trakcie wypalania ulegało zniszczeniu. Nasi przodkowie zaobserwowali, a obecnie mamy już na to potwierdzenie, że gliniane, ręcznie wyrabiane naczynia łączą w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia. Glina, bogata jest w minerały, więc zawiera w sobie życiodajną energię elektromagnetyczną.

Wazon gliniany ręcznie lepiony
Zainteresował cię ten produkt

i.zielinska@ukorzeni.pl

szukaj sygnatury Amuskinas

Wyroby gliniane

Tradycja korzystania z naczyń glinianych liczy sobie około 10 tysięcy lat i po dziś dzień ma swoich wiernych fanów. Zwłaszcza w społecznościach przywiązanych do pierwotnych tradycji – świadomych zdrowotnych właściwości gliny. Glina dzięki bogactwu minerałów, wychwytuje i pochłania toksyny, oczyszcza, i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. To natura w najczystszej postaci. Nasi przodkowie o tym wiedzieli, więc w glinianych naczyniach gotowali i piekli, gdy tylko przekonali się jaki wspaniały aromat uzyskują potrawy, i niezwykłe walory smakowe.

Przechowywali w glinianych naczyniach napoje i żywność, chroniąc przed zepsuciem. Badania wykazały, że mieszkańcy terenów gdzie po dziś dzień stosuje się gliniane naczynia, pomimo skażenia mikrobiologicznego mają w doskonałej formie zarówno żołądek jak i jelita.

Obecnie glina cieszy się dużym powodzeniem w kosmetyce. W niemal każdym salonie piękności możemy skorzystać z leczniczych właściwości glinek w najróżniejszej postaci. Goi rany, oczyszcza skórę i wyciąga z niej wszelkie zanieczyszczenia, i toksyny.

Gliniana misa na słodycze

Zobacz glinianą misę na owoce, która może stanowić komplet. Obie wykonane są z tej samej gliny z zachowaniem tego samego stylu.

Nasze amuskinasy - Industrialne dekoracje

Nasze amuskinasy

Niepowtarzalny komplet trzech industrialnych świeczników z gliny do loftowych przestrzeni wykończonych w cegle lub zimnych kolorach. Glina po wypaleniu zachowała naturalny kolor i surowość. Świeczniki można nabyć w komplecie lub osobno.  Nie zastosowano żadnych sztucznych barwników ani lakierów. Jest to natura w najczystszej postaci. Zachowana została równowaga między żywiołami, która zapewnia zdrowie i harmonię w życiu. 

Wyroby z gliny ręcznie lepione autorstwa Amuskinas. Industrialne świeczniki.

Agnieszka Malczyk

nasza grupa tematyczna
Rękodzieło Amuskinas, czyli galeria naszych amuskinasów.
Baner U korzeni Twoje zdrowie

Najnowsze: