Duży świecznik gliniany na pięć świec w kolorze szarym

Duży świecznik z gliny do przestrzeni w stylu loftowym.

Duży świecznik gliniany na pięć świec. Ręcznie malowany, drapany i postarzany, o wymiarach: wysokość 32 cm., waga ok 2 kg.

Duży świecznik gliniany, ręcznie lepiony i niepowtarzalny. U nas każdy wyrób jest inny. Świecznik, który widzimy ulepiony został z myślą o dużych przestrzeniach wykończonych cegłą lub zimnymi kolorami.

Stosujemy naturalne barwniki, zachowując oryginalny kolor gliny i surowość.

Naczynia gliniane, które lepione są ręcznie – pomagają zachować równowagę między żywiołami, zapewniają zdrowie i harmonię życiu.

Nasi przodkowie zaobserwowali, a obecnie mamy już to zbadane, że gliniane ręcznie wyrabiane naczynia łączą w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia.

Amuskinas
Duży świecznik z gliny
Zainteresował cię ten produkt

i.zielinska@ukorzeni.pl

Podpis Amuskinas

Wyroby gliniane

Tradycja korzystania z naczyń glinianych liczy sobie około 10 tysięcy lat i po dziś dzień ma swoich wiernych fanów, zwłaszcza w społecznościach przywiązanych do pierwotnych tradycji – świadomych zdrowotnych właściwości gliny. Glina dzięki bogactwu minerałów, wychwytuje i pochłania toksyny, oczyszcza, i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. To natura w najczystszej postaci. Nasi przodkowie o tym wiedzieli, więc w glinianych naczyniach gotowali i piekli, gdy tylko przekonali się jaki wspaniały aromat uzyskują potrawy, i jak niezwykłe mają walory smakowe.

Przechowywali w glinianych naczyniach napoje i żywność, chroniąc przed zepsuciem. Badania wykazały, że mieszkańcy terenów gdzie po dziś dzień stosuje się gliniane naczynia, pomimo skażenia mikrobiologicznego mają w doskonałej formie zarówno żołądek jak i jelita.

Obecnie glina cieszy się dużym powodzeniem w kosmetyce. W niemal każdym salonie piękności możemy skorzystać z leczniczych właściwości glinek w najróżniejszej postaci. Goi rany, oczyszcza skórę i wyciąga z niej wszelkie zanieczyszczenia, i toksyny.

Zobacz, nasze inne wyroby z gliny

Rozpoczynasz dzień filiżanką kawy? Jeśli tak, możesz dostarczyć sobie jeszcze przyjemność picia jej w oryginalnym wyrobie Amuskinas. Te wyroby są nie tylko oryginalne z wyglądu, ale też przyjemne w dotyku, co jest nie bez znaczenie, zważywszy, że akurat filiżanką dotykamy ust, czyli wrażliwej części naszego ciała. Świadomość, że naczynie, z którego pijemy jest jedyne w swoim rodzaju i zdrowe – dostarcza dodatkowej przyjemności picia kawy.

Agnieszka Malczyk

nasza grupa tematyczna
Rękodzieło Amuskinas - Duży świecznik gliniany
Baner U korzeni Twoje zdrowie

Najnowsze: