Popielniczka w stylu industrialnym. Ręcznie lepiona z gliny

Popielniczka w stylu industrialnym. Ręcznie lepiona z gliny.

Popielniczka z gliny zabezpieczona bezbarwnym transparentem. Ręcznie lepiona i postarzana.

Popielniczka w stylu industrialnym, jak i wszystkie produkty Amuskinas zostały ulepione ręcznie i żaden się nie powtarza. Nie używamy koła ani formy. Każdy przedmiot jest inny i niepowtarzalny. Ta, oryginalna popielniczka w stylu industrialnym, którą widzimy lepiona była z myślą o loftowych przestrzeniach, najlepiej wykończonych elementami cegły, albo zimnych barw.

Dbamy, aby zachować oryginalny kolor gliny z efektem surowości. Nie stosujemy żadnych sztucznych barwników ani lakierów. Dekorujemy angobą, a zabezpieczamy bezbarwnym transparentem.

Naczynia gliniane, które lepione są ręcznie – pomagają zachować równowagę między żywiołami, zapewniają zdrowie i harmonię w naszym życiu. Nasi przodkowie zaobserwowali, a obecnie mamy już potwierdzenie naukowe, że gliniane – ręcznie wyrabiane naczynia – łączą w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia.

Amuskinas
Popielniczka w stylu industrialnym. Ręcznie lepiona z gliny autorstwa Amuskinas.
Popielniczka w stylu industrialnym. Ręcznie lepiona z czarnej gliny, postarzana - autorstwa Amuskinas.
Zainteresował cię ten produkt

i.zielinska@ukorzeni.pl

Amuskinas

Wyroby gliniane

Tradycja korzystania z naczyń glinianych liczy sobie około 10 tysięcy lat i po dziś dzień ma swoich wiernych fanów, zwłaszcza w społecznościach przywiązanych do pierwotnych tradycji – świadomych zdrowotnych właściwości gliny. Glina dzięki bogactwu minerałów, wychwytuje i pochłania toksyny, oczyszcza, i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. To natura w najczystszej postaci. Nasi przodkowie o tym wiedzieli, więc w glinianych naczyniach gotowali i piekli, gdy tylko przekonali się jaki wspaniały aromat uzyskują potrawy, i jak niezwykłe mają walory smakowe.

Przechowywali w glinianych naczyniach napoje i żywność, chroniąc przed zepsuciem. Badania wykazały, że mieszkańcy terenów gdzie po dziś dzień stosuje się gliniane naczynia, pomimo skażenia mikrobiologicznego mają w doskonałej formie zarówno żołądek jak i jelita.

Obecnie glina cieszy się dużym powodzeniem w kosmetyce. W niemal każdym salonie piękności możemy skorzystać z leczniczych właściwości glinek w najróżniejszej postaci. Goi rany, oczyszcza skórę i wyciąga z niej wszelkie zanieczyszczenia, i toksyny.

Kokila z czarnej gliny

Kokila z czarnej gliny

Kokila z gliny ręcznie lepiona i dekorowana angobą, szkliwiona bezbarwnym transparentem: wysokość 8 cm, szerokość 10 cm, długość 21 cm.

Nasze amuskinasy

Komplet trzech świeczników z gliny do loftowych przestrzeni lub dekoracji wnętrz, w miejscach chcących zachować charakter natury. Zachowaliśmy naturalny kolor. Świeczniki, zabezpieczone są bezbarwnym transparentem. Ręcznie malowane, drapane i postarzane.

Trzy świeczniki z gliny autor Amuskinas

Agnieszka Malczyk

nasza grupa tematyczna
Rękodzieło Amuskinas
Baner U korzeni Twoje zdrowie

Najnowsze: