Mały świecznik z gliny na dwie świece – autorstwa Amuskinas

Mały świecznik z gliny na dwie świece - autorstwa Amuskinas.

Mały świecznik gliniany na dwie świece, zabezpieczony bezbarwnym transparentem. Ręcznie malowany, drapany i postarzany, o wymiarach: wysokość 21 cm., obwód 31 cm.

Wszystkie produkty Amuskinas lepione są ręcznie i żaden się nie powtarza. Nie używamy koła ani form, każdy przedmiot jest inny i niepowtarzalny. Mały świecznik z gliny, który widzimy tworzony był, z myślą o loftowych przestrzeniach, najlepiej wykończonych elementami cegły, albo zimnych barw.

Dbamy, aby zachować oryginalny kolor gliny z efektem surowości. Nie stosujemy żadnych sztucznych barwników ani lakierów. Dekorujemy angobą, a zabezpieczamy bezbarwnym transparentem.

Naczynia gliniane, które lepione są ręcznie – pomagają zachować równowagę między żywiołami, zapewniają zdrowie i harmonię w naszym życiu. Nasi przodkowie zaobserwowali, a obecnie mamy już potwierdzenie naukowe, że gliniane – ręcznie wyrabiane naczynia – łączą w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia.

Amuskinas
Niepowtarzalny mały świecznik, ręcznie lepiony, dekorowany angobą i postarzany.
Zainteresował cię ten produkt

i.zielinska@ukorzeni.pl

Podpis Amuskinas

Wyroby gliniane

Tradycja korzystania z naczyń glinianych liczy sobie około 10 tysięcy lat i po dziś dzień ma swoich wiernych fanów, zwłaszcza w społecznościach przywiązanych do pierwotnych tradycji – świadomych zdrowotnych właściwości gliny. Glina dzięki bogactwu minerałów, wychwytuje i pochłania toksyny, oczyszcza, i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. To natura w najczystszej postaci. Nasi przodkowie o tym wiedzieli, więc w glinianych naczyniach gotowali i piekli, gdy tylko przekonali się jaki wspaniały aromat uzyskują potrawy, i jak niezwykłe mają walory smakowe.

Przechowywali w glinianych naczyniach napoje i żywność, chroniąc przed zepsuciem. Badania wykazały, że mieszkańcy terenów gdzie po dziś dzień stosuje się gliniane naczynia, pomimo skażenia mikrobiologicznego mają w doskonałej formie zarówno żołądek jak i jelita.

Obecnie glina cieszy się dużym powodzeniem w kosmetyce. W niemal każdym salonie piękności możemy skorzystać z leczniczych właściwości glinek w najróżniejszej postaci. Goi rany, oczyszcza skórę i wyciąga z niej wszelkie zanieczyszczenia, i toksyny.

Zobacz, nasze inne wyroby z gliny

Rozpoczynasz dzień filiżanką kawy? Jeśli tak, możesz dostarczyć sobie jeszcze przyjemność picia jej w oryginalnym wyrobie Amuskinas. Te wyroby są nie tylko oryginalne z wyglądu, ale też przyjemne w dotyku, co jest nie bez znaczenie, zważywszy, że akurat filiżanką dotykamy ust, czyli wrażliwej części naszego ciała. Świadomość, że naczynie, z którego pijemy jest jedyne w swoim rodzaju i zdrowe – dostarcza dodatkowej przyjemności picia kawy.

Agnieszka Malczyk

nasza grupa tematyczna
Inne wyroby z gliny - Amuskinas
Baner U korzeni Twoje zdrowie

Najnowsze: