Komplet dwóch unikatowych miseczek z gliny

Komplet dwóch unikatowych miseczek z gliny autorstwa Amuskinas.

Dwie miseczki z gliny, ręcznie lepione i szkliwione bezbarwnym transparentem. Wysokość 11 cm, średnica górna 13 cm, średnica podstawy 4 cm.

Komplet dwóch unikatowych miseczek z gliny, jak również wszystkie nasze amuskinasy, lepione są ręcznie i żaden się nie powtarza. Zachowujemy oryginalny kolor gliny. Wyroby mają niepowtarzalne kształty i dekoracje.Łączymy sztukę pierwotnych technik z nowoczesnością. Komplet dwóch unikatowych miseczek, które tu widzimy – zachowują równowagę między żywiołami, zapewniają zdrowie i harmonię. To natura w najczystszej formie.

Nasi przodkowie zaobserwowali, a obecnie mamy już potwierdzenie naukowe, że gliniane ręcznie wyrabiane naczynia łączą w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia. Glina, bogata jest w minerały, więc zawiera w sobie życiodajną energię elektromagnetyczną.

Amuskinas
Komplet dwóch unikatowych miseczek. Niepowtarzalny wyrób z gliny łączący w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia.
miseczka z gliny z kolekcji - nasze amuskinasy
miseczka z gliny ręcznie lepiona
Zainteresował cię ten produkt

i.zielinska@ukorzeni.pl

Podpis Amuskinas

Wyroby gliniane

Tradycja korzystania z naczyń glinianych liczy sobie około 10 tysięcy lat i po dziś dzień ma swoich wiernych fanów. Zwłaszcza w społecznościach przywiązanych do pierwotnych tradycji – świadomych zdrowotnych właściwości gliny. Glina dzięki bogactwu minerałów, wychwytuje i pochłania toksyny, oczyszcza, i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. To natura w najczystszej postaci. Nasi przodkowie o tym wiedzieli, więc w glinianych naczyniach gotowali i piekli, gdy tylko przekonali się jaki wspaniały aromat uzyskują potrawy, i niezwykłe walory smakowe.

Przechowywali w glinianych naczyniach napoje i żywność, chroniąc przed zepsuciem. Badania wykazały, że mieszkańcy terenów gdzie po dziś dzień stosuje się gliniane naczynia, pomimo skażenia mikrobiologicznego mają w doskonałej formie zarówno żołądek jak i jelita.

Obecnie glina cieszy się dużym powodzeniem w kosmetyce. W niemal każdym salonie piękności możemy skorzystać z leczniczych właściwości glinek w najróżniejszej postaci. Goi rany, oczyszcza skórę i wyciąga z niej wszelkie zanieczyszczenia, i toksyny.

Nasze amuskinasy

Donica z gliny

Donica z gliny – jak również wszystkie inne produkty, dostępne na naszej stronie, autorstwa Amuskinas – są lepione ręcznie i żaden z nich się nie powtarza. Zachowujemy naturalny kolor gliny. Do dekoracji używamy angoby, a do zabezpieczenia wyrobu – bezbarwnego szkliwa transparentnego, którym w przypadku donicy zabezpieczono jedynie wewnętrzną część, aby łatwiej było usunąć z niej ziemię i umyć.

Agnieszka Malczyk

nasza grupa tematyczna
Nasze amuskinasy
Baner U korzeni Twoje zdrowie

Najnowsze: