Kokila na sos z gliny – polowanie na mamuta i nosorożca

Kokila na sos Amuskinas

Kokila z gliny ręcznie lepiona, dekorowana angobą, szkliwiona bezbarwnym transparentem: wysokość 8 cm, szerokość 8 cm, długość 30 cm.

Kokila na sos z gliny, jak również wszystkie produkty Amuskinas lepione są ręcznie i żaden się nie powtarza. Zachowujemy oryginalny kolor gliny. Wyroby mają niepowtarzalne kształty i dekoracje. Rysunki zostały wyryte szpikulcem i pomalowane angobą. Autorska inspirowała się rysunkami naskalnymi. Amuskinas łączy sztukę pierwotnych technik z nowoczesnością. Kokila na sos z gliny, którą widzimy – zachowuje równowagę między żywiołami, zapewnia zdrowie i harmonię. To natura w najczystszej formie.

Nasi przodkowie zaobserwowali, a obecnie mamy już potwierdzenie naukowe, że gliniane ręcznie wyrabiane naczynia łączą w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia. Glina, bogata jest w minerały, więc zawiera w sobie życiodajną energię elektromagnetyczną.

Kokila na sos z gliny - polowanie na mamuta i nosorożca - wyrób ukorzeni - autor Amuskinas
Kolila na sos ręczny wyrób z naskalnymi rysunkami
Kokila na sos Amuskinas
Zainteresował cię ten produkt

i.zielinska@ukorzeni.pl

Wyroby gliniane

Tradycja korzystania z naczyń glinianych liczy sobie około 10 tysięcy lat i po dziś dzień ma swoich wiernych fanów. Zwłaszcza w społecznościach przywiązanych do pierwotnych tradycji – świadomych zdrowotnych właściwości gliny. Glina dzięki bogactwu minerałów, wychwytuje i pochłania toksyny, oczyszcza, i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. To natura w najczystszej postaci. Nasi przodkowie o tym wiedzieli, więc w glinianych naczyniach gotowali i piekli, gdy tylko przekonali się jaki wspaniały aromat uzyskują potrawy, i niezwykłe walory smakowe.

Przechowywali w glinianych naczyniach napoje i żywność, chroniąc przed zepsuciem. Badania wykazały, że mieszkańcy terenów gdzie po dziś dzień stosuje się gliniane naczynia, pomimo skażenia mikrobiologicznego mają w doskonałej formie zarówno żołądek jak i jelita.

Obecnie glina cieszy się dużym powodzeniem w kosmetyce. W niemal każdym salonie piękności możemy skorzystać z leczniczych właściwości glinek w najróżniejszej postaci. Goi rany, oczyszcza skórę i wyciąga z niej wszelkie zanieczyszczenia, i toksyny.

Inne wyroby Amuskinas

Donica z gliny – jak również wszystkie inne produkty, dostępne na naszej stronie, autorstwa Amuskinas – są lepione ręcznie i żaden z nich się nie powtarza. Zachowujemy naturalny kolor gliny. Do dekoracji używamy angoby, a do zabezpieczenia wyrobu – bezbarwnego szkliwa transparentnego, którym w przypadku donicy zabezpieczono jedynie wewnętrzną część, aby łatwiej było usunąć z niej ziemię i umyć.

Agnieszka Malczyk

nasza grupa tematyczna
kielichy z gliny brązowe - Amuskinas
Baner U korzeni Twoje zdrowie

Najnowsze: