Gliniana misa na słodycze do loftowych przestrzeni

Gliniana misa na słodycze do loftowych przestrzeni wykonana przez Amuskinas.

Misa z gliny ręcznie lepiona, szkliwiona bezbarwnym transparentem: wysokość 11 cm, średnica górna 13 cm, średnica podstawy 4 cm.

Gliniana misa na słodycze, została wykonana z myślą o loftowych przestrzeniach. Podobnie, jak wszystkie produkty Amuskinas lepione są ręcznie i żaden się nie powtarza. Gliniana misa na słodycze zachowuje oryginalny kolor gliny. Wyroby mają niepowtarzalne kształty i dekoracje. Łączymy sztukę pierwotnych technik z nowoczesnością. Gliniana misa na słodycze, którą widzimy – zachowuje równowagę między żywiołami, zapewnia zdrowie i harmonię. To natura w najczystszej formie.

Nasi przodkowie zaobserwowali, a obecnie mamy już potwierdzenie naukowe, że gliniane ręcznie wyrabiane naczynia łączą w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia. Glina, bogata jest w minerały, więc zawiera w sobie życiodajną energię elektromagnetyczną.

Gliniana misa na słodycze do loftowych industrialnych przestrzeni autorstwa Amuskinas.
Gliniana misa n słodycze do loftowych przestrzeni
Zainteresował cię ten produkt

i.zielinska@ukorzeni.pl

Wyroby gliniane

Tradycja korzystania z naczyń glinianych liczy sobie około 10 tysięcy lat i po dziś dzień ma swoich wiernych fanów. Zwłaszcza w społecznościach przywiązanych do pierwotnych tradycji – świadomych zdrowotnych właściwości gliny. Glina dzięki bogactwu minerałów, wychwytuje i pochłania toksyny, oczyszcza, i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. To natura w najczystszej postaci. Nasi przodkowie o tym wiedzieli, więc w glinianych naczyniach gotowali i piekli, gdy tylko przekonali się jaki wspaniały aromat uzyskują potrawy, i niezwykłe walory smakowe.

Przechowywali w glinianych naczyniach napoje i żywność, chroniąc przed zepsuciem. Badania wykazały, że mieszkańcy terenów gdzie po dziś dzień stosuje się gliniane naczynia, pomimo skażenia mikrobiologicznego mają w doskonałej formie zarówno żołądek jak i jelita.

Obecnie glina cieszy się dużym powodzeniem w kosmetyce. W niemal każdym salonie piękności możemy skorzystać z leczniczych właściwości glinek w najróżniejszej postaci. Goi rany, oczyszcza skórę i wyciąga z niej wszelkie zanieczyszczenia, i toksyny.

Druga gliniana misa

Zobacz glinianą misę na owoce, która może stanowić komplet. Obie wykonane są z tej samej gliny i z zachowaniem tego samego stylu.

Gliniana misa na owoce

Nasze amuskinasy

Niepowtarzalny komplet trzech industrialnych świeczników z gliny do loftowych przestrzeni wykończonych w cegle lub zimnych kolorach. Glina po wypaleniu zachowała naturalny kolor i surowość. Świeczniki można nabyć w komplecie lub osobno.  Nie zastosowano żadnych sztucznych barwników ani lakierów. Jest to natura w najczystszej postaci. Zachowana została równowaga między żywiołami, która zapewnia zdrowie i harmonię w życiu. 

Agnieszka Malczyk

nasza grupa tematyczna
Rękodzieło Amuskinas
Baner U korzeni Twoje zdrowie

Najnowsze: