Filiżanka z gliny nr 3. Ręcznie lepiona, kolor ciemnej czekolady

Filiżanka z gliny

Filiżanka z gliny ręcznie lepiona, szkliwiona bezbarwnym transparentem: wysokość 8 cm, średnica górna 10 cm, średnica podstawy 4 cm, średnica podstawki 14 cm. Można myć w zmywarce.

Filiżanka z gliny, jak również wszystkie produkty Amuskinas – lepione są ręcznie i żaden się nie powtarza. Zachowujemy oryginalny kolor gliny. To połączenie pierwotnych technik z nowoczesnością. Filiżanka z gliny, którą widzimy – zachowuje równowagę między żywiołami, zapewnia zdrowie i harmonię. Jest przyjemna w dotyku.

Nasi przodkowie zaobserwowali, a obecnie mamy już potwierdzenie naukowe, że gliniane ręcznie wyrabiane naczynia łączą w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia. Glina, bogata jest w minerały, stąd zawiera w sobie życiodajną energię elektromagnetyczną.

Amuskinas - Filiżanka z gliny nr 2. Ręcznie lepiona, kolor ciemnej czekolady.
Filiżanka Amuskinas
Filiżanka z gliny
Zainteresował cię ten produkt

i.zielinska@ukorzeni.pl

Podpis Amuskinas

Wyroby gliniane

Tradycja korzystania z naczyń glinianych liczy sobie około 10 tysięcy lat i po dziś dzień ma swoich wiernych fanów. Zwłaszcza w społecznościach przywiązanych do pierwotnych tradycji – świadomych zdrowotnych właściwości gliny. Glina dzięki bogactwu minerałów, wychwytuje i pochłania toksyny, oczyszcza, i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. To natura w najczystszej postaci. Nasi przodkowie o tym wiedzieli, więc w glinianych naczyniach gotowali i piekli, gdy tylko przekonali się jaki wspaniały aromat uzyskują potrawy, i niezwykłe walory smakowe.

Przechowywali w glinianych naczyniach napoje i żywność, chroniąc przed zepsuciem. Badania wykazały, że mieszkańcy terenów gdzie po dziś dzień stosuje się gliniane naczynia, pomimo skażenia mikrobiologicznego mają w doskonałej formie zarówno żołądek jak i jelita.

Obecnie glina cieszy się dużym powodzeniem w kosmetyce. W niemal każdym salonie piękności możemy skorzystać z leczniczych właściwości glinek w najróżniejszej postaci. Goi rany, oczyszcza skórę i wyciąga z niej wszelkie zanieczyszczenia, i toksyny.

Zobacz inne produkty z gliny

Donica z gliny – jak również wszystkie inne produkty dostępne na naszej stronie, autorstwa Amuskinas – lepione są ręcznie i żaden się nie powtarza. W przypadku wszystkich produktów zachowujemy naturalny kolor gliny. Nie stosujemy sztucznych barwników. Dekorujemy angobą, a naczynia zabezpieczamy bezbarwnym szkliwem transparentnym, którym, w przypadku donicy zabezpieczono jedynie wewnętrzną część, aby łatwiej było usunąć z niej ziemię i umyć. Uchwyt pozwala łatwiej przenosić ciężką donicę. Rękę wsuwamy pod uchwyt, aby donica nam się nie wyślizgnęła. Dłoń trzymamy na donicy wsunięto pod uchwyt. Nie przenosimy ciężkiej donicy łapiąc jedynie za uchwyt.

Agnieszka Malczyk

nasza grupa tematyczna
kielichy z gliny brązowe - Amuskinas
Baner U korzeni Twoje zdrowie

Najnowsze: