Dzbanek z rysunkiem naskalnym: Polowanie na jelenia

Dzbanek z rysunkiem naskalnym

Dzbanek z gliny ręcznie lepiony, szkliwiony bezbarwnym transparentem o rozmiarach: wysokość 15 cm, obwód 33 cm. Można myć w zmywarce.

Dzbanek z rysunkiem naskalnym, wykonany z gliny – ręcznie lepiony, zdobiony dzięki inspiracji Amuskinas rysunkami naskalnymi. Dzbanek z rysunkiem naskalnym jak wszyskie nasze pozostałe wyroby, lepione są ręcznie i żaden się nie powtarza. Dbamy, aby zachować oryginalny kolor gliny. Nie stosujemy żadnych sztucznych barwników ani lakierów. Dekorujemy angobą, a zabezpieczamy naturalnym bezbarwnym transparentem. Łączymy pierwotne techniki z nowoczesnością.

Nasi przodkowie zaobserwowali, a obecnie już wiemy, że ręcznie wyrabiane gliniane naczynia, łączą w sobie elementy ziemi, wody, powietrza i ognia. Glina, bogata jest w minerały, stąd zawiera w sobie życiodajną energię elektromagnetyczną.

Dlatego dzbanek z gliny, który widzimy – zachowuje równowagę między żywiołami, zapewnia zdrowie i harmonię. To natura, w najczystszej postaci.

Oryginalny wyrób z gliny. Dzbanek z rysunkiem naskalnym: Polowanie na jelenia autorstwa Amuskinas
Zainteresował cię ten produkt

i.zielinska@ukorzeni.pl

Wyroby gliniane

Tradycja korzystania z naczyń glinianych liczy sobie około 10 tysięcy lat i po dziś dzień ma swoich wiernych fanów. Zwłaszcza w społecznościach przywiązanych do pierwotnych tradycji – świadomych zdrowotnych właściwości gliny. Glina dzięki bogactwu minerałów, wychwytuje i pochłania toksyny, oczyszcza, i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. To natura w najczystszej postaci. Najzdrowsze naczynia jakie do tej pory wynaleziono. Nasi przodkowie o tym wiedzieli, więc w glinianych naczyniach gotowali i piekli, od momentu gdy tylko przekonali się, jak niezwykły nadaje potrawom aromat i walory smakowe.

Dotykając glinianych przedmiotów wymieniamy się energią. Glina ma dobrą naturalną energię, więc przyjemnie się z nią obcuję. To natura w najczystszej postaci. Wiedzieli o tym nasi przodkowie, polując zawsze glinę mieli ze sobą. Przykładano glinę na rany, bo skutecznie oczyszcz i zapobiega infekcji.

Kiedy nie było lodówek, chroniąc przed zepsuciem, przechowywano w glinianych naczyniach – napoje i żywność. Badania wykazały, że mieszkańcy terenów gdzie po dziś dzień stosuje się gliniane naczynia, pomimo skażenia mikrobiologicznego mają w doskonałej formie zarówno żołądek jak i jelita. Całkiem nie tak dawno, bo do II wojny światowej, kiedy nie było lodówek – glina była niezbędna w każdej Polskiej kuchni. Po wojnie gliniane naczynia wymieniliśmy na “plastikowe lodówkowe pudełka”.

Jednak wracamy do korzeni, no gliniane dzbanki cieszą się coraz większą popularnością. Filtrują wodę skuteczniej od specjalistycznych przyrządów.

Obecnie glina cieszy się dużym powodzeniem w kosmetyce. W niemal każdym salonie piękności, możemy skorzystać z leczniczych właściwości glinek, w najróżniejszej postaci. Goi rany, oczyszcza skórę i wyciąga z niej wszelkie zanieczyszczenia, i toksyny.

Zobacz inne produkty z gliny

Donica z gliny – jak również wszystkie inne produkty dostępne na naszej stronie, autorstwa Amuskinas – lepione są ręcznie i żaden się nie powtarza. W przypadku wszystkich produktów zachowujemy naturalny kolor gliny. Nie stosujemy sztucznych barwników. Dekorujemy angobą, a naczynia zabezpieczamy bezbarwnym szkliwem transparentnym, którym, w przypadku donicy zabezpieczono jedynie wewnętrzną część, aby łatwiej było usunąć z niej ziemię i umyć.

Agnieszka Malczyk

nasza grupa tematyczna
Dzbanek z gliny ręcznie lepiony, postarzany, z rysunkiem naskalnym: Polowanie na jelenia - Amuskinas
Baner U korzeni Twoje zdrowie

Najnowsze: