Wpływ żołędzi na nasze zdrowie według medycyny naturalnej

Wpływ żołędzi na nasze zdrowie według medycyny naturalnej

Żołędzie to coś więcej niż jedna z ulubionych naturalnych zabawek dzieci oraz przysmak dla dzików

Są one nasionami dębu. A dąb to energia, siła, długowieczność i niewzruszony spokój. Jaki jest wpływ żołędzi na nasze zdrowie? Co na to medycyna naturalna?

Wpływ żołędzi na nasze zdrowie w medycynie naturalnej

Podobnie jak wszystkie nasiona, żołędzie są źródłem naturalnej energii. Energii potężnej tak, jak wyrastające z niej drzewa. Dlatego zawsze warto mieć kilka żołędzi w domu – zarówno w pokoju dziennym, jak i sypialni – oraz nosić je w torebce lub kieszeni. Ich pole energetyczne wzmocni nasze siły witalne, a jednocześnie przyniesie ukojenie i spokojny, głęboki sen. Dlatego szczególnie przydatne będą żołędzie dla osób o słabym układzie nerwowym, z tendencjami do histerii i ataków paniki oraz tym, którzy znajdują się w wyjątkowo stresującej sytuacji.

Dziś odżywiają się nimi zwierzęta leśne. Głównie silne i wytrzymałe dziki. Niegdyś odżywiali się nimi ludzie. Ze względu na skład – ok. 37 procent skrobi, 7 procent innych węglowodanów oraz 8 procent białka – stanowiły zastrzyk niezbędnej im do życia energii. Czas wrócić do tego naturalnego wyzwalacza siły.

Żołędzie w walce nadwagą

Najlepiej przygotować żołędziową mąkę, kawę lub nalewkę. Mąka stanowi doskonały półprodukt do przygotowania pokarmów dla osób zmagających się z nadwagą. Ze względu na pęcznienie w żołądku sprawia, że nawet zjedzona w niewielkiej ilości powoduje uczucie sytości.

Żołędzie zawierają też dużą ilość witamin z grypy B, zwłaszcza B6 i B9, popularnie zwanej kwasem foliowym, niezbędnej dla właściwego rozwoju organizmu, koniecznej dla kobiet chcących zajść i będących w ciąży.

Nasiona dębu

Nasiona dębu to także potężna dawka potasu – jednego z najważniejszych minerałów dla naszego organizmowi. Odpowiada on za właściwą pracę pracy nerek, działanie układu krwionośnego oraz gospodarkę wodno-elektrolitową oraz kwasowo-zasadową organizmu. Zapewnia mu więc równowagę.

Z kolei zawarty w żołędziach magnez poprawi naszą koncentrację, zlikwiduje bądź zmniejszy poczucie zmęczenia oraz przyniesie spokojny sen.

Żołędzie, ze względu na swoją twardość, są bardzo trudne w obróbce. Dlatego, jeżeli chcemy sami przygotować mączkę, kawę oraz opartą na nich (bardzo zdrową) nalewkę, najlepiej kupić żołędzie w sklepie zielarskim.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/medycyna/wplyw-klimatyzacji-na-zdrowie-i-niewspolmierna-dla-nas-cena/

Polecana grupa tematyczna

https://www.facebook.com/groups/659466548227800/


Podobne artykuły

Granat: Ozdobny kamień, który wpływa na poprawę jakości snu

Granat to ozdobny kamień sukcesu, chroni od zła, wzmacnia motywację do działania i poprawia jakość snu Jest zbyt banalny, żeby jej kupić? Nie. Bo przede wszystkim jest piękny, o głębokiej,…

Żywokost lekarski: Babcine sposoby na skórę i bóle stawów

Roślina ozdobna posiadająca właściwości zdrowotne ale niestety też ma niebezpieczne oblicze, więc trzeba z nim uważać Żywokost lekarski to niepozorna roślina rosnąca przy większości naszych zbiorników i prawdziwy skarb zielarza.…

Topaz. Kamień, który opóźnia procesy starzenia

W czasach biblijnych stanowił symbol potęgi i mądrości. Dziś ten piękny, przezroczysty kamień o szklistym połysku ceniony jest za urodę a w medycynie naturalnej - za właściwości lecznicze Topaz nosił…

Klawiterapia, czyli jak przywrócić równowagę organizmu

Akupunktura jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod przywracania równowagi fizjologicznej, pobudzania układu krwionośnego, łagodzenia bólu i wzmacniania układu immunologicznego naszego organizmu. Klawiterapia to jej, stworzona w Polsce, nieinwazyjna, udoskonalona…