Wpływ żołędzi na nasze zdrowie według medycyny naturalnej

Wpływ żołędzi na nasze zdrowie według medycyny naturalnej

Żołędzie to coś więcej niż jedna z ulubionych naturalnych zabawek dzieci oraz przysmak dla dzików

Są one nasionami dębu. A dąb to energia, siła, długowieczność i niewzruszony spokój. Jaki jest wpływ żołędzi na nasze zdrowie? Co na to medycyna naturalna?

Wpływ żołędzi na nasze zdrowie w medycynie naturalnej

Podobnie jak wszystkie nasiona, żołędzie są źródłem naturalnej energii. Energii potężnej tak, jak wyrastające z niej drzewa. Dlatego zawsze warto mieć kilka żołędzi w domu – zarówno w pokoju dziennym, jak i sypialni – oraz nosić je w torebce lub kieszeni. Ich pole energetyczne wzmocni nasze siły witalne, a jednocześnie przyniesie ukojenie i spokojny, głęboki sen. Dlatego szczególnie przydatne będą żołędzie dla osób o słabym układzie nerwowym, z tendencjami do histerii i ataków paniki oraz tym, którzy znajdują się w wyjątkowo stresującej sytuacji.

Dziś odżywiają się nimi zwierzęta leśne. Głównie silne i wytrzymałe dziki. Niegdyś odżywiali się nimi ludzie. Ze względu na skład – ok. 37 procent skrobi, 7 procent innych węglowodanów oraz 8 procent białka – stanowiły zastrzyk niezbędnej im do życia energii. Czas wrócić do tego naturalnego wyzwalacza siły.

Żołędzie w walce nadwagą

Najlepiej przygotować żołędziową mąkę, kawę lub nalewkę. Mąka stanowi doskonały półprodukt do przygotowania pokarmów dla osób zmagających się z nadwagą. Ze względu na pęcznienie w żołądku sprawia, że nawet zjedzona w niewielkiej ilości powoduje uczucie sytości.

Żołędzie zawierają też dużą ilość witamin z grypy B, zwłaszcza B6 i B9, popularnie zwanej kwasem foliowym, niezbędnej dla właściwego rozwoju organizmu, koniecznej dla kobiet chcących zajść i będących w ciąży.

Nasiona dębu

Nasiona dębu to także potężna dawka potasu – jednego z najważniejszych minerałów dla naszego organizmowi. Odpowiada on za właściwą pracę pracy nerek, działanie układu krwionośnego oraz gospodarkę wodno-elektrolitową oraz kwasowo-zasadową organizmu. Zapewnia mu więc równowagę.

Z kolei zawarty w żołędziach magnez poprawi naszą koncentrację, zlikwiduje bądź zmniejszy poczucie zmęczenia oraz przyniesie spokojny sen.

Żołędzie, ze względu na swoją twardość, są bardzo trudne w obróbce. Dlatego, jeżeli chcemy sami przygotować mączkę, kawę oraz opartą na nich (bardzo zdrową) nalewkę, najlepiej kupić żołędzie w sklepie zielarskim.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/medycyna/wplyw-klimatyzacji-na-zdrowie-i-niewspolmierna-dla-nas-cena/

Polecana grupa tematyczna

https://www.facebook.com/groups/659466548227800/


Podobne artykuły

Fotobiomodulacja, czyli sztuczne słońce i mechaniczna energia

Światło to życie. Słoneczne daje nam witaminę D i doprowadza do fotosyntezy – produkcji węglowodanów oraz tlenu z wody i dwutlenku węgla Fotobiomodulacja stymuluje komórki do samoczynnej naprawy i generowania…

Domowe sposoby na spierzchnięte wargi

Wargi pierzchną i pękają przez cały rok. To skutek niedoborów witamin oraz minerałów w naszym organizmie, niewłaściwej pielęgnacji - dieta, maseczki, zioła, suplementy, witaminy  Wargi pierzchną i pękają przez cały…

Agat przynosi równowagę i powodzenie w życiu osobistym

Choć to minerał półszlachetny, jego uroda i moc są nie do przecenienia. Stanowi piękną ozdobę, jest wykorzystywany w sztuce i gospodarce Agat przynosi równowagę i powodzenie. Ludzie zachwycali się nim…

Jak zimą dbać o suche włosy? Dieta, maseczki i suplementy

Późna jesień i zima to dla naszych włosów prawdziwe piekło. Niedobór słońca, witamin i minerałów Skoki temperatury oraz gniotące je (a pamiętajmy – obowiązkowe) czapki powodują, że to, co mamy…