Wpływ pór roku na nasz organizm według TMC

lato w medycynie chińskiej

TMC zaleca życie zgodne z naturą. Chińczycy nawet swój kalendarz ułożyli zgodnie z nią. To kalendarz słoneczno-księżycowy

Nowy rok Chińczycy obchodzą zawsze podczas drugiego nowiu Księżyca po przesileniu zimowym, gdy ten znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią. Nie jest przez nas widziany gołym okiem. Dopiero się rodzi. Zaczyna się nowe życie, nowy rok. Medycyna chińska bardzo dużą wagę przywiązuje do życia w zgodzie z kalendarzem. Każda pora roku ma inny wpływ na nasz organizm. Jaki jest wpływ pór roku na organizm według TMC?

Wpływ pór roku na organizm według TMC. Chińczycy uważają, że podczas każdej pory roku nasz organizm zachowuje się inaczej, dlatego potrzebuje inne diety. Tradycyjna medycyna chińska zaleca dietę dostosowaną do pór roku – tego, czego w danym okresie szczególnie potrzebuje organizm i tego, co w tym okresie oferuje natura. Zaczyna się nowe życie, nowy rok.

Zima w medycynie chińskiej

Zima według TMC to czas obfitego tłustego jedzenia. Czas spożywania tego, co da się przechować w naturalnych warunkach, w piwnicy oraz szklarniowych warzyw i sprowadzanych egzotycznych owoców.

To także czas gorących napojów. Jest więc to okres, w którym nasz organizm musi podjąć szczególny wysiłek. Na dodatek przechowywane w piwnicy lub szklarniowe warzywa, tropikalne owoce i gorące napoje oszukują go i rozregulowują. To czas maksimum energetycznego nerek i pęcherza moczowego.

Wiosna według TMC

Dlatego wiosna powinna być okresem oczyszczenia. Organizm powinien się zregenerować i uspokoić po zimowym przesileniu. Należy przejść na potrawy lżejsze – kiełki, dużo zielonego szczypioru. Organizm należy odtruć.

Dieta na wiosnę według medycyny chińskiej.

To okres maksimum energetycznego dla wątroby i woreczka żółciowego. Jest więc to okres, w którym nasz organizm musi podjąć szczególny wysiłek.

Na dodatek przechowywane w piwnicy lub szklarniowe warzywa, tropikalne owoce i gorące napoje oszukują go i rozregulowują. To czas maksimum energetycznego nerek i pęcherza moczowego.

Serce ma pracować równo i spokojne, a jelito cienkie – pracować intensywnie nad wchłanianiem zdrowego pokarmu.

Co mówi o lecie medycyna chińska

Lato to czas yang – słońca i ciepła, radości, aktywności. Gorący czas. Dlatego, by to zrównoważyć, powinniśmy jeść lekko – tak, by organizm nie rozgrzewał się niepotrzebnie pracując na ich strawieniem. Medycyna chińska do prawidłowego odżywiania przywiązuje ogromną wagę. Co TMC radzi jeść latem?

Powinniśmy też jeść dużo potraw wychładzających – tak, by równoważyły wpływ Słońca. Serce ma pracować równo i spokojne, a jelito cienkie – pracować intensywnie nad wchłanianiem zdrowego pokarmu. To czas ich maksimum.

Jesień w medycynie chińskiej

Jesień to pierwsze chłody i przygotowania do zimy. Zaczyna się ying. Czas na potrawy rozgrzewające i odstawienie zimnych napojów, by nie odbierały nam energii. To maksimum energetyczne i jelita grubego.

jesień według tmc

Wpływ pór roku na organizm według TMC

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/medycyna/zasady-zycia-w-zgodzie-z-cyklem-rocznym-wedlug-tmc/

Polecana grupa tematyczna

https://www.facebook.com/groups/824009654685891/


Podobne artykuły

Ortopatia, czyli filozofia medycyny i powrót do naszych korzeni

Ortopatia nie ma nic wspólnego z medycyną a bardziej z filozofią medycyny i filozofią ruchu Nature Cure O wpływie tego, co jemy, na nasze zdrowie wiedzą wszyscy. Większość zdaje sobie…

Wpływ strachu, złości i smutku na nasze zdrowie

Medycyna chińska. Trzy podstawowe emocje które skutecznie niszczą nasze życie - strach, złość, smutek. Niszczą nasze zdrowie i urodę Rujnują nasze relacje z otoczeniem. W efekcie jeśli z tym czegoś…

Funkcja oddychania naturalnego w medycynie chińskiej

Oddychanie, jedna z najważniejszych czynności życiowych, dostarcza organizmowi blisko 70 procent energii Powinna, bo większość z nas nie potrafi oddychać, oddycha źle. Organizm nie funkcjonuje dobrze. Dlatego powinniśmy wrócić do…

Siła elektromotoryczna w medycynie chińskiej

Jasność umysłu, bogactwo oraz powodzenie zależą od stałego, harmonijnego i łagodnego przepływu energii Qi Należy więc zrobić wszystko, by go umożliwić. Qi to energia życiowa od której zależy cały wszechświat.…