Woda żywa i martwa, czyli znana jako – eliksir życia

Woda żywa i martwa, czyli znana jako - eliksir życia.

W legendach i bajkach różnych narodów znajdujemy wzmianki o wyprawach po żywą wodę, czyli eliksir życia.

Od zarania dziejów ludzie wiązali z wodą wielkie nadzieje. Do Polski wiadomość o żywej wodzie dotarła dzięki Panu Domaniewskiemu z Poznania, który na podstawie opisu w rosyjskim czasopiśmie wykonał proste urządzenie do produkcji żywej i martwej wody. Taką wodę otrzymujemy poprzez elektrolizę. Uzyskuje się ją, w specjalnym naczyniu, podzielonym przegródką (membraną) na dwie komory, które przepuszczają jony wody, a zarazem nie dopuszczają do mieszania się wody, mającej tak diametralnie różne właściwości.

Ten rodzaj wody odkryto w Instytucie Naukowo-Badawczym w Taszkiencie w 1972 roku. Idea elektrochemicznej aktywacji wody przedostała się do Japonii, gdzie przeprowadzono niezbędne badania i firma Jonica Co Ltd zainwestowała w uruchomienie produkcji domowych aktywatorów wody. W domowych warunkach z wody studziennej lub wodociągowej poddanej elektrolizie można otrzymać w elektrolizerze PTV-A wodę żywą i martwą.

Wody te posiadają niesamowite właściwości uzdrawiające i użytkowe. Woda żywa zasadowa (pH12-13) goi rany, oparzenia, zwalcza zaparcia, zaburzenia prostaty i nadciśnienie. Powstrzymuje wypadanie włosów, likwiduje zmarszczki i służy do ogólnej pielęgnacji twarzy. Ma też właściwości użytkowe jak np. świetnie odtłuszcza naczynia, zastępuje wybielacze optyczne, ożywia zwiędłe kwiaty, a rośliny nią podlewane szybciej rosną.

Skala pH stanowi wykładnik stężenia jonów. Substancja może być zasadowa lub kwasowa. W rozcieńczonych roztworach wodnych pH przyjmuje wartość od 0 do 14, przy czym czysta woda ma wartość pH równą 7. Chemicznie można podnieść pH wody do 13 i więcej procent, ale woda ta nie ma energii. Można wodę strukturalizować i zwiększać jej zasadowość poprzez zamrażanie, ale smog elektromagnetyczny z lodówki wywiera negatywny wpływ na jej potencjał bioenergetyczny.

Woda żywa

Woda żywa (katolit) bezpośrednio po przygotowaniu jest mętna, jednakże po jakimś czasie zawarte w niej domieszki wytrącają się w postaci osadu i staje się przezroczysta. Oprócz właściwości zasadowych katolit posiada ujemny PUR (od -0,6 do -0.8V).

Woda martwa

Woda martwa, kwasowa o pH=2 jest silnie bakteriobójcza. Pomaga przy leczeniu kataru, grypie i biegunce. Szybko goi zaropiałe rany. Łagodnie obniża ciśnienie krwi. Jest także świetnym naturalnym środkiem dezynfekującym. Woda martwa jest przezroczysta, nie ma osadu i ma charakterystyczny zapach chloru. Oprócz właściwości kwasowych woda martwa – zwana anolitem posiada dodatni PUR, który zwykle mieści się w granicach 0.55 – 0.95. Każdy może ją wytworzyć dzięki urządzeniu do jej produkcji.

Zbigniew Kozłowski

nasza grupa tematyczna

Najnowsze: