Uczucie zazdrości w TMC i jaki ma wpływ na nasze zdrowie

Uczucie zazdrości w TMC i jaki ma wpływ na nasze zdrowie

Zazdrość niszczy i ma bardzo negartwny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne

Uczucie zazdrości w TMC jak np. pożądanie rzeczy posiadanej przez kogoś, czyjegoś partnera lub wyższego statusu społecznego, jaki posiadają inni może doprowadzić do głębokiej depresji.

Tak to widzi medycyna zachodu, nie znajdując na zazdrość lekarstwa. Tradycyjna Medycyna Chińska znalazła. Uczucie zazdrości w TMC

Tradycyjna Medycyna Chińska łączy zdrowie człowieka z jego charakterem. Według niej zdrowsi i silniejsi – zarówno fizycznie, jak i psychicznie – są ludzie pogodni, aktywni, zdyscyplinowani i wyciszeni psychicznie. Zazdrość to przeciwieństwo pogody ducha i wyciszenia psychicznego. Już samo to mówi, jak Chińczycy widzą jej wpływ na nasze zdrowie.

Podobnie jak lekarze i naukowcy zachodu uważają oni, że w swoim ekstremalnym wydaniu może ona przyczynić się do depresji. Idą jednak dalej.

Uczucie zazdrości w TMC

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej zazdrość może być zaczątkiem poważnych schorzeń także natury fizycznej. I to całego organizmu.

Zazdrość to stres. Jeżeli jest stała i długotrwała może przyczynić się do problemów z ciśnieniem, a co za tym idzie – chorób układu krążenia.

Zazdrość to skupienie się na rzeczy, osobie, warunkach w jakich żyje ktoś inny. Zaczynamy żyć pożądaniem rzeczy, osoby, statusu zapominając, że do życia potrzebne jest regularne, właściwe odżywianie. Zaczynamy jeść szybko, „zimno”. Zaczynają się problemy z układem trawienno-żołądkowym, następuje deregulacja produkcji enzymów, przyjmowania witamin oraz mikro- i makroelementów. Organizm rozregulowuje się.

Stres związany z zazdrością ma też wpływ na nasze włosy i skórę. Deregulacja organizmu, nadprodukcja złych i braki w dostawach dobrych enzymów, niedostatek mikro- i makroelemetów, powodują wypadanie włosów oraz problemy dermatologiczne. Ich rozstrzał jest ogromny. U niektórych może nastąpić przesuszenie skóry, u innych – przetłuszczenie, a nawet owrzodzenie. Dostrzegają to także lekarze i naukowcy zachodu. W stresie widzą na przykład jedną z przyczyn pojawiającego się coraz częściej u osób dorosłych trądziku młodzieńczego.

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej źle funkcjonujący organizm matki może spowodować powikłania ginekologiczne w czasie ciąży, a nawet doprowadzić do powstania wad płodu.

Wynikająca z zazdrości deregulacja może się również przyczynić do poważnego osłabienia układu odpornościowego.

Medycyna zachodu nie znalazła lekarstwa na zazdrość. Chińczycy mają na nią środek od tysięcy lat. To medytacja, wyciszenie, uwolnienie złych emocji i wypuszczenie ich z nas. Bo zazdrość, podobnie jak inne złe emocje, zatruwa naszą duszę. A dusza, to – według Chińczyków – kod życia. Zatruty kod życia to zatruty organizm.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/swiadomosc/czym-jest-milosc-rola-milosci-w-zyciu-czlowieka-i-walentynki/

Polecana grupa tematyczna

https://www.facebook.com/groups/824009654685891/


Podobne artykuły

Ortopatia, czyli filozofia medycyny i powrót do naszych korzeni

Ortopatia nie ma nic wspólnego z medycyną a bardziej z filozofią medycyny i filozofią ruchu Nature Cure O wpływie tego, co jemy, na nasze zdrowie wiedzą wszyscy. Większość zdaje sobie…

Wpływ strachu, złości i smutku na nasze zdrowie

Medycyna chińska. Trzy podstawowe emocje które skutecznie niszczą nasze życie - strach, złość, smutek. Niszczą nasze zdrowie i urodę Rujnują nasze relacje z otoczeniem. W efekcie jeśli z tym czegoś…

Funkcja oddychania naturalnego w medycynie chińskiej

Oddychanie, jedna z najważniejszych czynności życiowych, dostarcza organizmowi blisko 70 procent energii Powinna, bo większość z nas nie potrafi oddychać, oddycha źle. Organizm nie funkcjonuje dobrze. Dlatego powinniśmy wrócić do…

Siła elektromotoryczna w medycynie chińskiej

Jasność umysłu, bogactwo oraz powodzenie zależą od stałego, harmonijnego i łagodnego przepływu energii Qi Należy więc zrobić wszystko, by go umożliwić. Qi to energia życiowa od której zależy cały wszechświat.…