Topaz. Kamień, który opóźnia procesy starzenia

Topaz. Kamień, który opóźnia procesy starzenia

W czasach biblijnych stanowił symbol potęgi i mądrości. Dziś ten piękny, przezroczysty kamień o szklistym połysku ceniony jest za urodę a w medycynie naturalnej – za właściwości lecznicze

Topaz nosił na piersiach Aaron – kapłan, starszy brat i współpracownik Mojżesza. Zstępujące z nieba miasto Nowe Jeruzalem miało mieć zdobione topazem fundamenty. Dziś zdobione są nim naczynia i szaty liturgiczne. To dowód na to, że wciąż jest symbolem mądrej władzy – potężnej, ale pozbawionej ostentacyjnego przepychu.

Bardzo cenią go kolekcjonerzy i jubilerzy. Szlifowany jest chętnie stosowany do wyrobu pierścionków, naszyjników i wisiorków. Szczególnie lubiane są w jubilerstwie zanieczyszczone kamienie, które nabierają niebieskiego, brązowego, pomarańczowego, żółtego, zielonego, różowego i malinowego odcienia.

Topaz w medycynie naturalnej

Równie wysoko ceniony jest topaz w medycynie naturalnej. Uchodzi za jeden z najsilniej i najwszechstronniej działających minerałów.

Opóźnia procesy starzenia organizmu. Ma dawać życie nie tylko długie, ale i zdrowe, w pełni sił.

Jego wpływ na siłę sprawia, że polecany jest osobom przechodzącym rekonwalescencję i przemęczonym (daje im siłę fizyczną) oraz ludziom nieśmiałym i przewrażliwionym (siła psychiczna). Zalecany jest zwłaszcza cierpiącym na stany depresyjne, którym potrzeba siły zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Topaz, jak większość kamieni, uspokaja. Dlatego powinien znaleźć się na biurku lub w sypialni osoby prowadzącej nerwowy tryb życia lub mającej stresującą pracę. Jego obecność w sypialni nie tylko uspokoi, ale i zapewni spokojny, długi sen.

Z tym uspokojeniem łączy się kolejne zdrowotna właściwość topazu. Obniża ciśnienie krwi i uspokaja pracę serca.

topaz

Jego wieczny, pochodzący z głębi ziemi, chłód sprawia, że jest doskonały jako środek na uśmierzanie bólu – szczególnie migrenowego bólu głowy. Zmniejsza też ryzyko lub ogranicza negatywne skutki ataków epilepsji i astmy. Przez lata stosowany był także jako środek ograniczający rozwój i skutki gruźlicy. Jednak, ponieważ na lata choroba ta zanikła, nie przeprowadzono w tym kierunku badań. Dopiero dziś, gdy znów się pojawiła, badacze prowadzą doświadczenia mające sprawdzić wpływ topazu na jej profilaktykę i leczenie.

Chłód topazu łagodzi stany zapalne układu pokarmowego oraz wątroby, a co za tym idzie – poprawia metabolizm naszego organizmu.

Jednak przede wszystkim jest pięknym kamieniem. Pięknym, a jednak pozbawionym błyszczącej ostentacji. To doskonała ozdoba dla osób ceniących skromność.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/medycyna/awenturyn-kamien-czakry-slonca-i-stosunkow-miedzyludzkich/

Nasza grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/824009654685891/


Podobne artykuły

Jak wzmocnić odporność w okresie jesienno-zimowym

Z sezonową grypą spotykamy się każdego roku, ale tej jesieni jesteśmy dodatkowo narażeni na coraz bardziej rozprzestrzeniający się COVID-19. Mówi się, że "ostrożnego Pan Bóg strzeże" jakkolwiek, to z całą…

Czy wole tarczycy może się zmniejszyć? Nawet całkiem zniknie

I to bez ingerencji chirurgicznego skalpela i drogich leków. Medycyna niekonwencjonalna ma na to sposób Jeśli do tej pory jeszcze nerwowo przyglądasz się w lusterku, czy wole nie powiększa się…

Radiestezja, czyli wrażliwość na promieniowanie

To nie tylko wykrywanie żył wodnych w twoim domu i wspieranie poszukiwaczy skarbów Radiestezja jest alternatywą akupunktury i akupresury. Wywodzi się z dwóch słów - łacińskiego radiatio (promieniowanie) i greckiego…

Zioła na potencję: Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn

Najpopularniejszy jest lubczyk ale nie tylko on ma cudowne działanie Od wieków wykorzystywano właściwości lecznicze ziół, na różne dolegliwości. Jakie są najlepsze zioła na potencję? Naturalne afrodyzjaki Miłorząb japoński Nieocenione…