Technika oddechowa uzdrawiająca energię Qi – Tiao Xi

Technika oddechowa uzdrawiająca energię Qi - Tiao Xi

Regulacja oddechu jest nieodzownym elementem rozluźniania organizmu i odnajdywania harmonii

Płuca i układ oddechowy to nie wszystko. Oddycha cały organizm. Tlenu potrzebuje każda komórka. Tylko jego niezakłócony dostęp zapewnia jej, a co za tym idzie nam, pełne zdrowe życie. Właśnie dlatego właściwy oddech jest nam niezbędny do dobrego funkcjonowania. Technika oddechowa uzdrawiająca energię Qi – Tiao Xi jest nam niezbędna dla zdrowia.

Ponieważ życie to chaos i pośpiech, tracimy naturalną umiejętność właściwego oddychania. Nasz oddech staje się nieregularny, bardzo często jest zbyt szybki lub/i zbyt płytki. To sprawia, że organizm jest niedostatecznie dotleniony, a przez to niewłaściwe funkcjonuje.

Technika oddechowa uzdrawiająca energię Qi

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej istnieją dwie szkoły regulacji oddechu, czyliTiao Xi.

Pierwsza mówi, by pracować nad nim równocześnie z Qigong, czyli rozluźnianiem organizmu. Wyznawcy tej teorii twierdzą, że Tiao Xi jest po prostu elementem Qigong nie musi być realizowane razem z nim.

Zwolennicy drugiej uważają, że podstawą jest rozluźnienie organizmu. Dlatego Tiao Xi możemy się zająć się dopiero po pierwszych tygodniach ćwiczeń Qigong.

Nie ma natomiast żadnych różnic w metodyce regulacji.

Tiao Xi ma doprowadzić do tego, by oddech był regularny i głęboki. Jednak ta głębokość oddechu nie może być związana z gwałtownym połykaniem powietrza. Tiao Xi ma być jak cały Qigong – spokojne i płynne. Ma być harmonią, bo tylko ona zapewnia właściwy dopływ i przepływ życiowej energii Qi w naszym organizmie. Dopiero gdy będziemy wykonywać ćwiczenia prawidłowo będzie to dla nas technika oddechowa uzdrawiająca energię Qi.

Dzięki Tiao Xi nie tylko dostarczymy naszym komórkom właściwą ilość tlenu. Głębokie, płynne oddychanie zapewni też regularne i płynne usuwanie komórek martwych, które zostaną wydalone w dwutlenku węgla. Jest ono niezbędne, gdyż potrzebne jest miejsce na nowe, rodzące się komórki.

Jest więc właściwe oddychanie bardzo ważnym elementem rodzenia się nowego życia, a także sposobem na przedłużenie młodości naszego organizmu. Jednak przede wszystkim pozwoli nam po prostu dobrze, efektywnie i szczęśliwie żyć. No i nie będziemy mieli problemu przy wchodzeniu po schodach czy podbieganiu do autobusu. Bo dobry, regularny, głęboki oddech sprawia, że wysiłek nie jest aż tak kosztowny energetycznie.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/medycyna/oddychanie-cialem-lub-skora-ti-xi-wedlug-medycyny-chinskiej/

Polecana grupa tematyczna

https://www.facebook.com/groups/824009654685891/


Podobne artykuły

Ortopatia, czyli filozofia medycyny i powrót do naszych korzeni

Ortopatia nie ma nic wspólnego z medycyną a bardziej z filozofią medycyny i filozofią ruchu Nature Cure O wpływie tego, co jemy, na nasze zdrowie wiedzą wszyscy. Większość zdaje sobie…

Wpływ strachu, złości i smutku na nasze zdrowie

Medycyna chińska. Trzy podstawowe emocje które skutecznie niszczą nasze życie - strach, złość, smutek. Niszczą nasze zdrowie i urodę Rujnują nasze relacje z otoczeniem. W efekcie jeśli z tym czegoś…

Funkcja oddychania naturalnego w medycynie chińskiej

Oddychanie, jedna z najważniejszych czynności życiowych, dostarcza organizmowi blisko 70 procent energii Powinna, bo większość z nas nie potrafi oddychać, oddycha źle. Organizm nie funkcjonuje dobrze. Dlatego powinniśmy wrócić do…

Siła elektromotoryczna w medycynie chińskiej

Jasność umysłu, bogactwo oraz powodzenie zależą od stałego, harmonijnego i łagodnego przepływu energii Qi Należy więc zrobić wszystko, by go umożliwić. Qi to energia życiowa od której zależy cały wszechświat.…