Srebro koloidalne na co pomaga i skąd pochodzi

Srebro koloidalne na co pomaga i skąd pochodzi.

Czysta woda destylowana o uporządkowanej strukturze jest dobrym nośnikiem drobnych koloidalnych mikrocząsteczek – srebra, złota, krzemu i cynku.

Srebro koloidalne na co pomaga? Te śladowe pierwiastki są automatycznie przyswajane przez nasz organizm. Tkanki organizmu i płyny ustrojowe, które są niezbędne dla zdrowia fizycznego i psychicznego zawierają różne ilości minerałów. Minerały stanowią około 5 procent masy ciała człowieka i działają jak katalizatory w wielu reakcjach biologicznych, w tym w reakcjach mięśni, przenoszeniu informacji przez system nerwowy, trawieniu araz metabolizmie.

Działanie minerałów jest między sobą powiązane, często również łączy się z działaniem witamin, aby dopełnić reakcji. Istnieje 7 mikroelementów: wapń, chlor, żelazo, potas, magnez, sód i siarka. Te minerały obecne są w organizmie w stosunkowo wysokich ilościach, mierzonych w miligramach.

Srebro koloidalne

Srebro koloidalne nie jest związkiem chemicznym zawierającym srebro, ale czystym srebrem metalicznym złożonym z submikroskopijntch zbitek po kilkadziesiąt lub kilkaset atomów zawieszonych w czystej wodzie dzięki niewielkiemu ładunkowi elektrycznemu, jaki posiada każdy z atomów. Zawieszenie to spowodowane jest głównie przyspieszeniem wynikającym z przypadkowych zderzeń cząsteczek srebra, z cząsteczkami wody, których masa jest większa od masy cząstkowej srebra. Zjawisko to nosi nazwę ruchów Browna.

Wszystko co żyje, istnieje w postaci koloidalnej. W strumieniu krwi znajduje się wiele elektrolitów takich jak wapń, potas i sód. Mają one również postać koloidalną i posiadają ładunek elektromagnetyczny. Koloid to układ, w którym jedna substancja, (w tym przypadku srebro) jest podzielona na maleńkie cząsteczki zwane cząsteczkami koloidalnymi.

Cząsteczki koloidalne działają jak ziarenka energii, które unoszą się w płynnym roztworze pomimo siły grawitacji. To, że są naładowane elektrycznie, a ich ładunek jest taki sam, powoduje, iż odpychają się wzajemnie, pozostając w ciągłym ruchu.

Właściwości

Srebro koloidalne to najlepszy nietoksyczny antybiotyk, używany przeciw 850 różnym chorobotwórczym organizmom. Chemiczne leki dają efekt w przypadku 67 chorób. Koloid srebra w ciągu kilku minut od wniknięcia do organizmu niszczy wszystkie bakterie, wirusy, grzyby. Nie powoduje przy tym skutków ubocznych ani reakcji uodpornienia się mikrobów na jego działanie.

Cząsteczki srebra zawieszone w wodzie koloidalnej są 5000 razy mniejsze od czerwonego ciałka krwi. Posiadają dodatni ładunek, dzięki temu zamiast biernie dryfować, odnajdują i uderzają we właściwe patogeny, po czym rozpuszczają enzym, który metabolizuje tlen, w prymitywnych organizmach.

Komórka bakterii, wirusa, grzyba, pleśni, pasożyta zaczyna się dusić i umiera. Dzięki działaniu srebra jej osłona białkowa zostaje wydalona z organizmu. Podobne działanie mają koloidy złota, krzemu, cynku, platyny rozpuszczone w wodzie destylowanej.

Zbigniew Kozłowski

nasza grupa tematyczna

baner alchemia

Najnowsze: