Radiestezja, czyli wrażliwość na promieniowanie

Radiestezja, czyli wrażliwość na promieniowanie

To nie tylko wykrywanie żył wodnych w twoim domu i wspieranie poszukiwaczy skarbów

Radiestezja jest alternatywą akupunktury i akupresury. Wywodzi się z dwóch słów – łacińskiego radiatio (promieniowanie) i greckiego aesthesia (wrażliwość). Pojęcia radiestezja wprowadzono w pierwszej połowie XX wieku przez francuskiego księdza Abbé Alexis Bouly. Jest także dziedziną medycyny alternatywnej pomagającą poprawić samopoczucie, a często także przywrócić zdrowie.

Tradycyjna Medycyna Chińska już przed tysiącami lat zauważyła istnienie w naszym ciele kanałów energetycznych. To nimi przepływa życiowa energia Qi, regulująca właściwe funkcjonowanie naszego organizmu – fizyczne i psychiczne. Ich zatkanie zakłóca jej docieranie do naszych komórek, a w konsekwencji – złe samopoczucie lub poważniejsze schorzenia.

Według chińczyków najlepszym sposobem na ich odblokowanie jest akupunktura. Jednak to metoda inwazyjna – nakłuwane jest nasze ciało. Dla niektórych, przeczulonych na punkcie bólu, to przeszkoda bardzo trudna do przejścia. Oczywiście istnieją jeszcze akupresura i termopunktura, ale są osoby, dla których dotyk, masaż czy przyżeganie skóry są trudne do zniesienia.

Radiestezja w medycynie alternatywnej

W tradycji europejskiej medycyny alternatywnej od lat funkcjonuje bioenergoterapia – odblokowywanie kanałów energetycznych za pomocą energii, którą dysponują i potrafią kierować bioenergoterapeuci. Radiestezja jest jej metodą pokrewną.

Posługujący się często – wskazującym zakłócenia w przepływie fal – wahadełkiem, radiesteci najczęściej wspierają bioenergoterapeutów w poszukiwaniu miejsc blokady kanałów energetycznych. Wyczuwają (lub wskazuje wahadełko) fale wywoływane przez miejsce zablokowane, lub w którym przepływ energii ulega zmianie, co grozi blokadą w najbliższym czasie.

Są także radiesteci wyczuleni na zakłócenia fal tak mocno, iż są w stanie określić dolegliwości osoby badanej, a nawet wskazać „pierwszą linię obrony” – medykamenty niezbędne do ich pozbycia się.

Radiestezja jest działem medycyny niekonwencjonalnej. Przez wielu praktyków medycyny akademickiej odrzucanym. Podobnie jak przez niektórych księży i wiernych. Jednak, choć brak precyzyjnych badań, ilość osób wyleczonych za jej pomocą (i kolejki ustawiające się do terapeutów) wskazuje, że to medycyna alternatywna, ale jednak medycyna, a nie – jak chcą niektórzy – szarlataneria.

indywidualne diety na różne dolegliwości

Polecane

https://ukorzeni.pl/medycyna/akupresura-na-co-pomaga-i-kiedy-ja-stosujemy/

Nasza grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/824009654685891/


Podobne artykuły

Jak wzmocnić odporność w okresie jesienno-zimowym

Z sezonową grypą spotykamy się każdego roku, ale tej jesieni jesteśmy dodatkowo narażeni na coraz bardziej rozprzestrzeniający się COVID-19. Mówi się, że "ostrożnego Pan Bóg strzeże" jakkolwiek, to z całą…

Czy wole tarczycy może się zmniejszyć? Nawet całkiem zniknie

I to bez ingerencji chirurgicznego skalpela i drogich leków. Medycyna niekonwencjonalna ma na to sposób Jeśli do tej pory jeszcze nerwowo przyglądasz się w lusterku, czy wole nie powiększa się…

Zioła na potencję: Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn

Najpopularniejszy jest lubczyk ale nie tylko on ma cudowne działanie Od wieków wykorzystywano właściwości lecznicze ziół, na różne dolegliwości. Jakie są najlepsze zioła na potencję? Naturalne afrodyzjaki Miłorząb japoński Nieocenione…

Lapis lazuli: Zdobi pomieszczenia, leczy i przynosi harmonię

Lapis lazuli czyli lazuryt to coś więcej niż piękny kamień. Używano go już w starożytności Mocny, tłusty połysk i niebieska, przechodząca w granat barwa doskonale podkreślają błękit oczu. Jej intensywność…