Lapis lazuli: Zdobi pomieszczenia, leczy i przynosi harmonię

Lapis lazuli: Zdobi pomieszczenia, leczy i przynosi harmonię

Lapis lazuli czyli lazuryt to coś więcej niż piękny kamień. Używano go już w starożytności

Mocny, tłusty połysk i niebieska, przechodząca w granat barwa doskonale podkreślają błękit oczu. Jej intensywność sprawia, że lazurytowe ozdoby wspaniale dopełniają stonowane, eleganckie stylizacje. Lapis lazuli wspaniale współgra zwłaszcza z bielą i ecru dodając im wyrazu i podkreślając ich czysty lub chłodny szyk.

Ale lazuryt to przede wszystkim kamień wpierający zdrowie – zarówno to fizyczne, jak i emocjonalne.

Właściwości lazurytu

W starożytności był używany przy leczeniu gorączki, problemach z zatokami oraz stanach zapalnych mięśni. Był też ówczesnym suplementem przy problemach kardiologicznych. Zauważono jego wpływ na nadciśnienie krwi. Dla kobiet był środkiem na uśmierzenie bólów menstruacyjnych.

We wczesnośredniowiecznej Europie stawił afrodyzjak. Sprzyjał libido zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U pań był lekarstwem na chłód i panów wzmacniał krzepkość.

Dziś, oprócz jego niezwykłej urody, zwraca się uwagę na wpływ lazurytu na naszą harmonię psychiczną.

jak wygląda lazuryt

To o kamień doskonały dla ludzi rozdartych między intelektualnym chłodem i emocjonalnością, Pozwala znaleźć równowagę pomiędzy postrzeganiem świata w sposób intuicyjny i obiektywny.

Lazuryt harmonizuje i uspokaja. Jest doskonały jako element ograniczający stany depresyjne, niepokój jak i nadmierną nerwowość czy ekscytację. Wpływa w ten sposób na samoakceptację.

Dzięki temu pomaga uporządkować umysł i zrozumieć samego siebie. Jest więc kamieniem mądrości, bo przez zrozumienie siebie zaczynamy rozumieć świat, przez zrozumienie swoich decyzji – mechanizmy rządzące społecznością i ludźmi. Sprawia to, że dodaje odwagi, wzmacnia cechy przywódcze i kreatywność.

Barwiąca lazuryt siarka działa przeciwzapalnie, regeneruje chrząstki a przez to przywraca sprawność stawom. Nazywa się ją też „pierwiastkiem urody”, ponieważ doskonale wpływa skórę. Koi stany zapalne przyspieszając leczenie się ran i znikanie blizn. Spowalnia łuszczenie się i twardnienie naskórka przywracając mu miękkość i świeży wygląd.

Jest więc lazuryt czystym pięknem – dającym zdrowie, emocjonalny spokój oraz blask noszącym go osobom.

Zresztą nie trzeba go nosić. Lapis lazuli od zawsze był używany do ozdabiania wnętrz, jako kamień okładzinowy. Wierzono, że dom, w którym znajdują się lazurytowe elementy będzie domem szczęśliwym. Dziś stosuje się go także do pigmentacji farb.

Lazuryt jest kamieniem nietrwałym. Ulega naciskom, jest wrażliwy na temperaturę, mydło i kwasy. Dlatego pierścionki z tym kamieniem muszą być zdejmowane przed przystąpieniem do prac domowych.

indywidualne diety na różne dolegliwości

Polecane

https://ukorzeni.pl/medycyna/sodalit-otwiera-umysl-i-ulatwia-komunikacje-miedzyludzka/

Nasza grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/824009654685891/


Podobne artykuły

Jak wzmocnić odporność w okresie jesienno-zimowym

Z sezonową grypą spotykamy się każdego roku, ale tej jesieni jesteśmy dodatkowo narażeni na coraz bardziej rozprzestrzeniający się COVID-19. Mówi się, że "ostrożnego Pan Bóg strzeże" jakkolwiek, to z całą…

Czy wole tarczycy może się zmniejszyć? Nawet całkiem zniknie

I to bez ingerencji chirurgicznego skalpela i drogich leków. Medycyna niekonwencjonalna ma na to sposób Jeśli do tej pory jeszcze nerwowo przyglądasz się w lusterku, czy wole nie powiększa się…

Radiestezja, czyli wrażliwość na promieniowanie

To nie tylko wykrywanie żył wodnych w twoim domu i wspieranie poszukiwaczy skarbów Radiestezja jest alternatywą akupunktury i akupresury. Wywodzi się z dwóch słów - łacińskiego radiatio (promieniowanie) i greckiego…

Zioła na potencję: Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn

Najpopularniejszy jest lubczyk ale nie tylko on ma cudowne działanie Od wieków wykorzystywano właściwości lecznicze ziół, na różne dolegliwości. Jakie są najlepsze zioła na potencję? Naturalne afrodyzjaki Miłorząb japoński Nieocenione…