Klawiterapia, czyli jak przywrócić równowagę organizmu

Klawiterapia, czyli jak przywrócić równowagę organizmu

Akupunktura jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod przywracania równowagi fizjologicznej, pobudzania układu krwionośnego, łagodzenia bólu i wzmacniania układu immunologicznego naszego organizmu. Klawiterapia to jej, stworzona w Polsce, nieinwazyjna, udoskonalona wersja.

Dzięki nakłuwaniu ściśle określonych miejsc na skórze lub w tkance podskórnej akupunktura udrażnia nasze kanały energetyczne. Sprawia, że życiowa energia Qi znów może płynąć do wszystkich komórek naszego organizmu.

Jednak akupunktura powstała przez tysiącami lat. Ludzie wtedy byli wytrzymalsi. Nakłuwanie nie było dla nich niczym szczególnym. W końcu wtedy rozlew krwi był naturalnym sposobem rozwiązywania konfliktów.

Dziś ludzie starają się unikać metod inwazyjnych – a akupunktura taką jest (choć to inwazyjność bardzo nieznaczna). Na dodatek zmalała nasze tolerancja na ból – a przecież nakłucia ból, choć niewielki, wywołują. Klawitorapia to metoda właśnie dla nich.

Na co pomaga klawiterapia?

Twórca, klawitorapii, psycholog, doktor Ferdynand Barbasiewicz, w trakcie wieloletnich badań, odkrył na naszych ciele punkty odpowiadających na nasze choroby i dolegliwości. Stwierdził, że mogą one zniknąć (lub ulec znacznemu spowolnieniu lub ograniczeniu) poprzez nacisk na te punkty. Ponieważ są one niewielkie i gęsto rozłożone na naszym ciele, nacisk musi być precyzyjny, tak by „trafiać” we właściwe schorzenie. Precyzyjny i silny. Stąd pojawienie się klawika. To wykonany ze stali nierdzewnej lub mosiądzu przyrząd przypominający nieco gwóźdź. Jego zakończenie jest ostre – by nacisk był silny, jednak nie aż tak, by przebić skórę.

Zabieg klawiterapii nie jest skomplikowany. Polega na regularnym, płynnym naciskaniu odpowiedniego miejsce do 10 razy. Gdy chodzi tylko o uśmierzenie bólu, po jego ustąpieniu, należy nacisnąć je jeszcze 2-3 razy, by jego przyczyna nie wróciła.

Klawiterapia służy przed wszystkim do samodzielnego leczenia doraźnych stanów zapalnych. Jest praktycznym (i co najważniejsze nie ingerującym w równowagę fizjologiczną naszego organizmu) sposobem leczenia bólu głowy i ataków migrenowych, drobnych urazów, bólów związanych ze zwichnięciami oraz stanów zapalnych mięśni i stawów. Jednak to tylko część jej możliwości.

Doktor Barbasiewicz wyodrębnił na naszym ciele aż 1100 punktów. Odpowiadają one za większość naszych schorzeń. Dlatego, gdy chodzi o coś więcej, niż doraźne pozbycie się bólu, najpierw powinniśmy przeczytać podręcznik klawiterapii lub umówić się na zabieg u profesjonalnego terapeuty.

Na taki zabieg warto umówić się także w przypadku gorszego samopoczucia, słabszej kondycji lub przedłużających się stanów smutku i melancholii.

Klawiterapia udrożni nasze kanały energetyczne, sprawiając że wróci równowaga fizjologiczna naszego organizmu, wzrośnie ciśnienie krwi, zaś układ immunologiczny ulegnie wzmocnieniu. Znów będziemy czuć się na siłach do stawienia czoła codzienności.

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/medycyna/awenturyn-kamien-czakry-slonca-i-stosunkow-miedzyludzkich/

Nasza grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/824009654685891/


Podobne artykuły

Jak wzmocnić odporność w okresie jesienno-zimowym

Z sezonową grypą spotykamy się każdego roku, ale tej jesieni jesteśmy dodatkowo narażeni na coraz bardziej rozprzestrzeniający się COVID-19. Mówi się, że "ostrożnego Pan Bóg strzeże" jakkolwiek, to z całą…

Czy wole tarczycy może się zmniejszyć? Nawet całkiem zniknie

I to bez ingerencji chirurgicznego skalpela i drogich leków. Medycyna niekonwencjonalna ma na to sposób Jeśli do tej pory jeszcze nerwowo przyglądasz się w lusterku, czy wole nie powiększa się…

Radiestezja, czyli wrażliwość na promieniowanie

To nie tylko wykrywanie żył wodnych w twoim domu i wspieranie poszukiwaczy skarbów Radiestezja jest alternatywą akupunktury i akupresury. Wywodzi się z dwóch słów - łacińskiego radiatio (promieniowanie) i greckiego…

Zioła na potencję: Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn

Najpopularniejszy jest lubczyk ale nie tylko on ma cudowne działanie Od wieków wykorzystywano właściwości lecznicze ziół, na różne dolegliwości. Jakie są najlepsze zioła na potencję? Naturalne afrodyzjaki Miłorząb japoński Nieocenione…