Jak szybko urodzić kamienie nerkowe?

Jak szybko urodzić kamienie nerkowe?

Kamica nerkowa to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość i bardzo bolesna.

Rodzenie kamieni nerkowych jest tak bolesne, że porównywalne jest z bólem porodowym. Dla złagodzenia bólu można przyłożyć butelkę z gorącą wodą na bolące miejsce. Kamienie nerkowe można urodzić w ciągu kilku godzin, ale niekiedy może to trwać też kilka dni. Jak przyspieszyć ten proces? Jak szybko urodzić kamienie nerkowe? Na szczęście są ogólnodostępne, naturalne środki, które sprawiają że typowe, bolesne objawy staną się mniej dolegliwe i co najważniejsze będą trwały krócej.

Jak szybko urodzić kamienie?

Jeśli chcemy wypłukać kamień do pęcherza moczowego musimy w tym celu pić ok 3 litry wody dziennie. Kiedy kamień wędruje w nerce, każdy ruch, nawet najmniejszy jest bardzo bolesny, ale jeśli jesteśmy w stanie go znieść to warto się zmusić. Jest duże prawdopodobieństwo, że podczas chodzenia kamień naturalnie przesunie się w stronę moczowodu, co pozwoli nam szybciej go urodzić. Przejdź na dietę niskosolną, aby zmniejszyć zawartość wapnia, co zahamuje tworzenie nowych kamieni. Zrezygnuj również z zupek w proszku i każdej innej przetwarzanej żywności.

Herbatki z mniszka pospolitego na kamicę nerkową

Podczas ataku kamicy nerkowej pij herbatki z mniszka pospolitego. Ma on silnie działanie moczopędne. Pobudza przepływ krwi przez nerki, zwiększając w tej sposób wydalanie moczu, które ułatwia wypłukanie kamieni. Przepis na herbatkę jest bardzo prosty.

Dwie łyżeczki suszu, zalej  do połowy szklanki wrzątkiem. Parz pod przykryciem przez 15 minut, a następnie wypij. W czasie ataku pij jak najwięcej takich herbatek.

Liście brzozy brodawkowatej na kamicę nerkową

Silne działanie moczopędne mają też liście brzozy brodawkowatej. Napar przygotuj z jednej torebki suszu zalanej do połowy wrzątkiem. Pij trzy razy dziennie przed posiłkiem. 

Nie zapominaj również o piciu jak największej ilości wody. W czasie, gdy przygotowujesz się do rodzenia kamienia, pij minimum trzy litry wody dziennie. Warto też pić dwie szklanki dziennie soku żurawinowego, pomarańczowego lub wody z cytryną. Żurawina zmniejszy zawartość wapnia w moczu, a kwas cytrynowy podnosi stężenie cytrynianu w moczu i przeciwdziała tworzeniu nowych kamieni. Ogranicz też picie kawy, która w przeciwieństwie do lemoniady zwiększa stężenie wapnia.

właściwości lecznicze

Profilaktyka po urodzeniu kamieni

Pozbyliśmy się kamieni nerkowych, a teraz musimy pomyśleć o profilaktyce. A profilaktyka po pozbyciu się kamieni nerkowych jest koniecznością. Do powstania kamieni nerkowych przyczynia się nasza codzienna dieta.

Dlatego, by zapobiec ich ponownemu powstaniu, konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych. Należy też pamiętać o piciu minimum 2,5 litra wody dziennie. To woda, rozcieńcza substancje, z których powstają kamienie.

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko ponownego tworzenia się kamieni, ogranicz sól. Dzięki temu zmniejszysz zawartość wapnia w moczu. Nie chodzi o to, by odstawić ją zupełnie, ale nie należy przekraczać dziennej dawki 6. gram. Badania wykazały, że osoby pijące każdego dnia sok z żurawiny mają zdecydowanie mniej wapnia w moczu.


Kwas, znajdujący się w owocach cytrusowych, podnosi stężenie cytrynianu w moczu. Zapobiega to tworzeniu się kamieni.

Jedz pokarmy, w których znajduje się magnez. Badania wykazały, że zapobiega tworzeniu się wszystkich typów kamieni nerkowych. Jeśli nie lubisz takich pokarmów, to przynajmniej przyjmuj magnez w postaci suplementu, w dawce dziennej nie przekraczającej 300 miligramów, o ile lekarz nie zaleci jej zwiększyć.

Mniej popularny, ale również ważny w profilaktyce, jest potas. Osoby, które jedzą dużo świeżych produktów rolnych, bananów i pomarańczy, o połowę rzadziej borykają się z problemem kamieni czy piasku w nerkach.

W kamicy nerkowej zaleca się naturalny miód spadziowy z sokiem z rzodkwi lub z oliwą z oliwek i sokiem z cytryny.

Izi

nasza grupa tematyczna
suteczna dieta

Najnowsze: