Czy energia Qi jest tym samym co energia bioelektryczna?

czy energia qi jest tym samym co energia bioelektryczna

Czym jest energia bioelektryczna, a czym energia Qi?

Kiedy w starożytnych Chinach zaczęto interesować się energią Qi, nie znano jeszcze bioelektryczności. Zauważono jednak, że po wbiciu igły w pewien punkt na ciele, zostaje wywołany pewien rodzaj energii. Na wschodzie – energia Qi. A na na zachodzie – energia bioelektryczna. Gdy do Chin dotarła nauka o elektromagnetyzmie, zaczęto podejrzewać, że energia Qi, którą od tysięcy lat znają na wschodzie, może być tym samym, co na zachodzie nazwano bioelektrycznością.

Wyniki badań na temat bioelektryczności są niemal identyczne, jak wyniki doświadczeń chińskich medyków w zakresie przepływu w organizmie ludzkim energii Qi i treningu Qigong.

Czym jest energia bioelektryczna

W książce „Elektropolis. Elektromagnetyzm i podstawy życia”, doktor Robert Becker publikuje wyniki eksperymentów. Dotyczą działania pola elektrycznego w naszym ciele i jaki wpływ ma energia Qi, lub jak inni nazywają energia bioelektryczna na nasze zdrowie i ciało.

Odkryto, że ciało ludzkie posiada przewodność elektryczną. Wytwarza pole elektromagnetyczne, a także obwód. Poprzez powietrze, wodę i pożywienie w naszym organizmie zachodzą reakcje biochemiczne. Możemy za pomocą energii wpływać na organizm, uzdrawiać poprzez wywołanie odpowiednich impulsów energetycznych, które pobudzają ciało do samoleczenia.

Chińczycy od dawna wykorzystują do tego celu energię Qi. Energię elektromagnetyczną generujemy na skutek powstałych wewnątrz organizmu sił elektromotorycznych, które wprowadzają w ruch, wszystko co zachodzi w naszym ciele.

baner qigong medyczny

Udowodniono, że wytwarzamy elektryczność, która krąży po naszym ciele. Jest podstawowym źródłem, utrzymującym nasze komórki przy życiu. Gdy jej produkcja ustaje, następuje śmierć. Jeśli ją tylko zużywamy i nie uzupełniamy – zaczynamy chorować. Dlatego energia Qi i bioelektryczność jest podstawowym elementem wpływającym na jakość naszego życia.

Zachodnia nauka o bioelektryczności i wielowiekowe doświadczenia medycyny wschodu, mogą być początkiem prawdziwego przełomu w leczeniu wielu chorób.

Dopiero teraz zaczynamy wykorzystywać nowoczesną technologię do zrozumienia wschodnich metod leczenia i, jak się okazuje, jest coraz więcej dowodów na istnienie energii życia. 

Energii odpowiedzialnej za długość i jakość naszego całego życia. Niezależnie od tego, czy nazywamy ją Qi, czy energią bioelektryczną.  

Izi

Facebook grupa tematyczna
suteczna dieta

 

.

Najnowsze: