Olej cedrowy na co pomaga? Właściwości i zastosowanie

olej cedrowy na co pomaga

Olej cedrowy od setek lat wykorzystywany jest w medycynie naturalnej i kosmetologii. Znany jest z właściwości antyzapalnych.

To jeden z najlepszych naturalnych środków antyseptycznych i antyzapalnych. Olej cedrowy na co pomaga? Naturalny środek na łojotok. Uspokaja, leczy uporczywy katar i pomaga miesiączkować kobietom mającym problem z regularnym okresem. Jego właściwości kojące, pielęgnujące i zapachowe sprawiają, że jest bardzo cennym środkiem w kosmetyce naturalnej. Olej cedrowy na co pomaga? Teraz. A na co pomagał przed wiekami?

Olejek cedrowy był ceniony już przed setkami lat. Służył do dezynfekcji oraz leczenia ran. Stosowano go także na stłuczenia i bóle kości. Starożytni Egipcjanie i Babilończycy używali go do balsamowania ciał oraz produkcji perfum.

Dziś wiadomo, że olej cedrowy może mieć dużo szersze zastosowanie. Zawiera bowiem aż 53 składniki mające zastosowanie w medycynie i kosmetologii naturalnej.

baner mildfulness

Na co pomaga?

Przede wszystkim jest środkiem antybakteryjnym i antyseptycznym. Tak samo jak było przed wiekami tak jest do dzisiaj. Działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Przyjmowany regularnie wzmacnia organizm i wspomaga metabolizm.

Olejek z cedru jest najlepszym naturalnym środkiem na łojotok. Natłuszczając skórę zapobiega jej łuszczeniu się i reguluje produkcję łoju. Jednocześnie właściwości kojące sprawiają, że podrażniona skóra goi się lepiej i szybciej wraca do naturalnego stanu.

Nie tylko stany zapalne skóry łagodzi. Wspomaga także tkankę kostną i stawy. Dzięki temu jest środkiem pomagającym zwalczyć męczące bóle artretyczne, reumatyczne i podagrę.

Działa rozkurczowo. I to o na wszystkie układy naszego organizmu – oddechowy, pokarmowy, mięśniowy oraz krwionośny.

Wspomaga pracę żołądka i wątroby przyczyniając się w ten sposób do usprawnienia pracy układu pokarmowego i poprawy metabolizmu.

Jego działanie rozkurczowe na układ krwionośny wspomaga pracę serca. Olej cedrowy powinny stosować także kobiety mające problemy z regularną menstruacją lub jej zatrzymaniem. Dzięki wpływowi na działanie gruczołów dokrewnych łagodzi też związane z miesiączkowaniem bóle.

Ma działanie moczopędne. Dzięki temu korzystnie wpływa na działanie układu moczowego, pozwalając organizmowi na sprawne wydalanie toksyn oraz nadmiaru wody.

Wdychany łagodzi podrażnienia górnych dróg oddechowych i rozrzedza zalegającą w nich flegmę. Działa też wykrztuśnie. Jest więc środkiem na kaszel. I to zarówno suchy, jak i mokry.

Olej cedrowy ma specyficzny zapach. Sprawia, że – podobnie jak w starożytnym Egipcie – wciąż jest bardzo często stosowany w aromaterapii i produkcji perfum.

Jego zapach ma dla człowieka właściwości kojące. Olej cedrowy przyspiesza wydzielanie serotoniny. Dlatego często jest wykorzystywany w środkach uspokajających i nasennych.

Ale nie wszystkie stworzenia lubią jego zapach. Olejek cedrowy jest jednym z najskuteczniejszych środków odstraszających komary, muchy i inne insekty.

Rafał Pawłowski

nasza grupa tematyczna
suteczna dieta

Najnowsze: