Miodla indyjska i jej cudowny wpływ na zdrowie, i urodę

Miodla indyjska:

Miodla Indyjska. Neem, czyli „ten, który podaruje dobre zdrowie”

Drzewo magiczne w Hinduizmie jest czczone i wykorzystywane podczas wielu rytuałów. My możemy czcić i wykorzystywać jego właściwości lecznicze. Miodla indyjska z pewnością jest cudem natury. Wysokie, wiecznie zielone drzewo a w medycynie można wykorzystywać jego wszystkie części.

Miodla indyjska wykorzystywana w całości

Z nasion uzyskuje się olej. Jego właściwości odżywcze, nawilżające oraz aromatyczne sprawiły, że w Indiach od setek lat jest wykorzystywany przy produkcji kosmetyków. Głównie do pielęgnacji skóry – kremów, mydeł, szamponów i płynów do kąpieli. Dziś „miodlowa fala” w kosmetologii i kosmetyce opanowała świat. Produkty na bazie oleju miodli uchodzą za niezrównane środki pielęgnacyjne, odżywiające skórę i zapobiegające jej wysuszaniu.

Zbawienny wpływ na skórę, właściwości bakteriobójcze oraz delikatny przyjemny zapach powodują, że olej neen uchodzi za doskonały naturalny dezodorant skutecznie zabijający zapach potu i pielęgnujący delikatną skórę pod pachami.

Neem wzmacnia też włosy. Stymuluje ich wzrost, ogranicza wypadanie, zapobiega ich nadmiernemu przetłuszczaniu oraz rozdwajaniu się końcówek. Ogranicza też łupież.

Liście neem

Liście neem

Ponieważ jest bogaty w przeciwutleniacze oraz kwasy tłuszczowe coraz częściej i szerzej stosowany jest w medycynie niekonwencjonalnej, w leczeniu i profilaktyce chorób skóry. Koi i przyspiesza gojenie się ran, łagodzi skutki świerzbu oraz pokrzywki. Uchodzi za jeden z najlepszych środków na atopowe zapalenie skóry.

W Indiach uważano go (a gdzieniegdzie wciąż uważa) za najlepszy lek na trąd.

Walczy z wirusami

Jeszcze szersze zastosowanie mają liście neem. Oprócz pielęgnacji skóry i walki z jej chorobami, można je wykorzystać jako suplement diety podczas walki z wirusami. Ich właściwości kojące sprawiają, że przyjmowane w formie naparów, łagodzą stany zapalne gardła i są skutecznym środkiem w walce z kaszlem.

Z kolei właściwości bakteriobójcze oraz kojące sprawiają, że uśmierzają lub bardzo ograniczają ból zębów i zapalenie dziąseł. W tym przypadku można wykorzystać płukankę z naparu lub posmarować dziąsła olejem.

Neem łagodzą też owrzodzenie oraz stany zapalne jelit, dzięki czemu zapobiegają lub ograniczają biegunki.

Słowo neem, oznacza w sansrycie „ten, który podaruje dobre zdrowie”, W Indiach wciąż uważa się, że często wykorzystywana miodla dobrze wpływa na ogólny stan organizmu. Jej wykorzystywanie wzmacnia go i odmładza. Sprawia, że możemy dożyć sędziwego wieku. Coś w tym musi być, bo – choć warunki życiowe są tam o wiele trudniejsze niż u nas – średnia wieku Hindusów jest dużo wyższa niż średnia wieku Europejczyków.

Mariola Bogusz

nasza grupa tematyczna
suteczna dieta

Najnowsze: