Masło shea. Balsam na usta i inne właściwości lecznicze

masło shea

Masło shea brzmi egzotycznie. Ale to jeden z najpopularniejszych i najpowszechniej stosowanych środków w leczeniu i pielęgnacji skóry

Masło shea to witaminy A, E i F. Jego właściwości lecznicze są szerokie. Nawilżają skórę oraz rozluźniają mięśnie. To sprawia, że jest jednym z podstawowych składników kremów, balsamów, maseczek i emulsji. Kremów także przeciwsłonecznych, gdyż jest naturalnym filtrem. Dlatego tak cenione są właściwości lecznicze masła shea.

Witaminy, oraz to, że masło jest naturalnie tłuste, sprawiają, że często stanowi ono składnik szamponów do włosów suchych oraz kręconych.

To, że masło shea jest tłuste i pełne witamin czyni je idealnym składnikiem pomadek ochronnych, zwłaszcza tych na zimę, gdy usta są spierzchnięte i pozbawione witaminowego zastrzyku.

Właściwości prozdrowotne

Duże właściwości lecznicze w maśle ma stężenie witamin, tłuszczu oraz orzechowy smak – powodują, że w ostatnich latach shea coraz częściej staje się elementem produktów spożywczych. Najpowszechniej wykorzystywane jest w produkcji czekolady wzmacniając jeszcze jej prozdrowotny charakter.

Masło shea to przede wszystkim kosmetyka. Ale ma także zastosowanie w kosmetologii. Pielęgnuje skórę i sprawia, że staje się ona delikatniejsza, właściwie natłuszczona oraz naciągnięta, Jest po prostu piękniejsza. Ale też zdrowsza, bo shea wspomaga jej regenerację powodując szybsze gojenie się ran, sprawiając, że blizny stają się mniej widoczne. Łagodzi też podrażnienia i zmiany alergiczne.

Wiadomo, że nic nie jest idealne i w tym wypadku nie jest inaczej. Ma jedną wadę. Jest nietrwałe. Nie psuje się, ale po ok. 1,5 roku traci swoje właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Staje się po prostu naturalnym tłuszczem.

ukorzeni twoje zdrowie
indywidualne diety na różne dolegliwości

Polecane

https://ukorzeni.pl/medycyna/czym-jest-qigong-medyczny-wiedza-dla-poczatkujacych/

Nasza grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/824009654685891/


Podobne artykuły