Kasza manna na mleku z kakao i musem malinowym

Na kolację lekkostrawną: Kasza manna na mleku

Podczas diety lekkostrawnej zalecamy mleko o obniżonej zawartości tłuszczu i pamiętajmy zadbać aby spożywać pięć posiłków dziennie

Dieta lekkostrawna: Kolacja smaczna i zdrowa

Kolacja smaczna i zdrowa podczas diety lekkostrawnej

Kasza manna na mleku z kakao i musem malinowym

19:00
KOLACJA: kasza manna na mleku 2% z kakao i musem malinowym, napar z melisy do picia:
– 5 łyżeczek kaszy mannej- 30g
– 1 szklanka mleka 2%- 250ml
– 1 łyżeczka cukru- 5g
– łyżeczka kakao- 5g
– 3 łyżki musu malinowego- 30g
– 1 szklanka naparu z melisy- 250ml
293 kcal, białko: 12,6g, tłuszcz: 6,28g, węglowodany: 50g

W ciągu dnia należy dużo się nawadniać wodą wysokozmineralizowaną.

baner dieta lekkostrawna

Jeśli czujesz ostatnio ogólne osłabienie, lub masz problemy z układem trawiennym albo może odnosisz wrażenie, że jest cię trochę za dużo

Jest prosty sposób, by temu przeciwdziałać. Zmień dietę na lekkostrawną. Przede wszystkim zrezygnuj z fast foodów. Ze względu na to, że takie jedzenie ma tylko oszukać organizm i wypełnić żołądek, nie musi mieć (i nie ma) żadnych wartości odżywczych.

Ponieważ smażenina jest trudno przyswajalna przez układ trawienny zrezygnuj z dań smażonych. Z tego samego względu odstaw dania tłuste.

Ze względu na to, że czerwone mięso jest tłuste i ciężkostrawne, zamień je na mięso białe. Jednak przyrządzaj je bez smażenia. Gotuj je. Najlepiej na parze.

Zrezygnuj ze słodkich napojów gazowanych. Choć są smaczne, nie gaszą pragnienia i zawierają gigantyczne ilości cukru lub jego chemiczne substytuty, które mają negatywny wpływ na twój układ trawienny. Podobnie jak dwutlenek węgla, którym się je gazuje. Mogą się po nim pojawić nieprzyjemne wzdęcia. Na dodatek z powodu swojej słodkości za chwilę znów chce się pić.

Marianna Płońska

nasza grupa tematyczna
suteczna dieta

Co jeść według TMC?

W medycynie Chińskiej wszystko jest ze sobą powiązanie. Pięć przemian to: Woda, drzewo, ogień, ziemia, metal. Pięć żywiołów. Pięć przemian wpływających na świat i ludzi. Każda ma w sobie elementy Yin i Yang. Każda ma swój smak.

Medycyna chińska określa osiem naczyń i dwanaście kanałów, dzięki którym energia Qi krąży w naszym ciele.Naczynia są zbiornikami regulujących rozprowadzanie i krążenie Qi. Kanały spełniają funkcję nośników rozprowadzających.

Gdy Qi jest silna w zbiornikach, to będzie prawidłowo przepływać też w kanałach. Jeśli krąży swobodnie i nic jej nie zakłóca, w naszym ciele będzie panowała harmonia. Kiedy w którymś z kanałów pojawia się zastój, inny z organów zaczyna niedomagać i chorować.

baner pięć przemian w medycynie chińskiej

Najnowsze: