Dieta lekkostrawna: Smaczny i zdrowy obiad dla całej rodziny

Podczas diety lekkostrawnej zrezygnujemy z alkoholu i zadbajmy aby spożywać pięć posiłków dziennie

A teraz proponujemy smaczny i zdrowy obiad.

Dieta lekkostrawna: Smaczny i zdrowy obiad dla całej rodziny

Smaczny i zdrowy obiad dla całej rodziny

15:00
OBIAD: tortilla z sosem jogurtowo- koperkowym, z piersią kurczaka, sałatą lodową, pomidorem bez skórki i ogórkiem gruntowym, herbata biała do picia:
– 1 tortilla-
– porcja grillowanej piersi z kurczaka wielkości dłoni- 100g
– 1 liście sałaty lodowej- 40g
– 0,5 pomidora bez skórki- 70g
– 1 ogórek gruntowy- 70g
– 2 łyżki jogurtu z koperkiem- 20g
– 1 szklanka herbaty białej- 250ml
295kcal, białko: 28,3g, tłuszcz: 5,34g, węglowodany: 34,7g

Obiad podczas diety lekkostrawnej przygotowała – Marianna Mądrzak

Marianna Mądrzak studiuje dietetykę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a jej praca dyplomowa dotyczy dietetyki sportowej. Od wielu lat aktywnie korzysta z siłowni, swoich sił próbuje również w fitnessie i bieganiu. Jest pasjonatką pysznego jedzenia, zdrowego stylu życia i kawy. Dietetyka i sport to jej sposób na pełne zdrowia i uśmiechu życie.

Jeśli czujesz ostatnio ogólne osłabienie, lub masz problemy z układem trawiennym albo może odnosisz wrażenie, że jest cię trochę za dużo

Jest prosty sposób, by temu przeciwdziałać. Zmień dietę na lekkostrawną. Przede wszystkim zrezygnuj z fast foodów. Ze względu na to, że takie jedzenie ma tylko oszukać organizm i wypełnić żołądek, nie musi mieć (i nie ma) żadnych wartości odżywczych.

Ponieważ smażenina jest trudno przyswajalna przez układ trawienny zrezygnuj z dań smażonych. Z tego samego względu odstaw dania tłuste.

Ze względu na to, że czerwone mięso jest tłuste i ciężkostrawne, zamień je na mięso białe. Jednak przyrządzaj je bez smażenia. Gotuj je. Najlepiej na parze.

Zrezygnuj ze słodkich napojów gazowanych. Choć są smaczne, nie gaszą pragnienia i zawierają gigantyczne ilości cukru lub jego chemiczne substytuty, które mają negatywny wpływ na twój układ trawienny. Podobnie jak dwutlenek węgla, którym się je gazuje. Mogą się po nim pojawić nieprzyjemne wzdęcia. Na dodatek z powodu swojej słodkości za chwilę znów chce ci się pić.

ukorzeni twoje zdrowie
diety na wszystkie dolegliwości

Polecane przez nas

https://ukorzeni.pl/dietetyka/maslo-shea-balsam-na-usta-i-inne-wlasciwosci-lecznicze/

Nasza grupa społecznościowa

https://www.facebook.com/groups/659466548227800/


Podobne artykuły

Kasza manna na mleku z kakao i musem malinowym

Podczas diety lekkostrawnej zalecamy mleko o obniżonej zawartości tłuszczu i pamiętajmy zadbać aby spożywać pięć posiłków dziennie Kolacja smaczna i zdrowa podczas diety lekkostrawnej Kasza manna na mleku z kakao…

Smaczna dieta lekkostrawna: Pierwsze i drugie śniadanie

Podczas diety lekkostrawnej ograniczamy tłuszcz, rezygnujemy z alkoholu i spożywamy pięć posiłków dziennie Przy odrobinie wysiłku przekonamy się jak smaczna może być dieta lekkostrawna - wystarczy odrobina chęci. Co możemy…